Sanal Dünya Haberler

Telsiz Kullanım Ücretinin İptali

Telsiz Kullanım Ücretinin İptali

Telsiz Kullanım Ücretinin İptali – Öncelikle sizlere telsiz kullanım ücretleri hakkında biraz bilgi verelim , Bu ücret “Telekomünikasyon Hizmeti” için devlete ödenmesi gereken bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2017 yılı için 19,68 TL (2016 yılı için bu tutar 18,95 TL’dir) olarak belirlenmiştir.

Kısacası devlete sizin adınıza ödenen vergidir. Şimdi bazılarınız soracaktır benim yaşım 18’den küçük ben neden Telsiz Kullanım Ücreti veriyorum diye, şöyle oluyor kullandığınız hat 18 yaşından büyük birinin üzerine kayıtlı ise sizden vergi alınıyor.

Telsiz Vergi Borcunu Sorgulama
Turkcell Önce *100# yazıp ardından arama tuşuna basın. Ekrana gelen menüde Cevapla seçtikten sonra Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz.
Vodafone Faturasız abonelerimiz, Telsiz Vergisi Borcunu ÜCRETSİZ olarak sorgulayabilir! Telefondan *7000# tuşlanıp Ara tuşuna basılır. 4 seçenekli menünün 1.seçeneği olan Hat İşlemlerim seçilerek giriş yapılır. 4 seçenekli yeni menünün 4.seçeneği olan Telsiz Kullanım Ücreti seçilerek giriş yapılır. Birikmiş telsiz vergisi borcu ekranda belirir.

Avea Bireysel faturasız hat sahibi müşterilerimiz, tahsil edilememiş Telsiz Kullanım Vergi borcu tutarlarını; “Telsiz” yazıp 5555’e SMS göndererek, hatlarından *122# ‘yi tuşlayarak, avea.com.tr Online İşlemler/Kalan Bakiye ekranı aracılığıyla, Avea Müşteri Hizmetlerinden ya da bayilerimizden öğrenebilirler (Bu kısımlar oparatörlerin resmi sitelerinden alınmıştır.)

Telsiz Kullanım Ücretinin İptali İçin Yapılması Gerekenler
Turkcell Telsiz Kullanım İptal Etme Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 2222’e kısa mesaj gönderin gelen mesaja da EVET yazıp cevaplayın.
Vodafone Telsiz Kullanım İptal Etme Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 7048’e kısa mesaj gönderin.
Avea Telsiz Kullanım İptal Etme Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 6363’e ücretsiz mesaj gönderin.
Not: Eğer tarifenizi standarttan tekrar başka bir tarifeye geçirmek isterseniz, standart tarifede kaç ay kalmışsanız o kadar devlete vergi ödemek zorundasınız.

Ayrıca İlginizi Çekebilir: IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir?

vtcybers@gmail.com
İlginize:  PhilZ Touch Recovery Kurulumu
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.