İlgili Yazılar

Telsiz Kullanım Ücreti Kaldırma

spot_img

Telsiz kullanım ücretinin iptali – Öncelikle sizlere telsiz kullanım ücretleri hakkında biraz bilgi verelim, Bu ücret “Telekomünikasyon Hizmeti” için devlete ödenmesi gereken bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2017 yılında 19.68 TL, 2018 yılında 22,52 TL olarak belirlenen tutar, 2019 yılı için 27,86 TL olarak belirlendi.

Telsiz kullanım ücretinin iptali

Kısacası devlete sizin adınıza ödenen vergidir. Şimdi bazılarınız soracaktır benim yaşım 18’den küçük ben neden Telsiz Kullanım Ücreti veriyorum diye, şöyle oluyor kullandığınız hat 18 yaşından büyük birinin üzerine kayıtlı ise sizden vergi alınıyor.

Telsiz Vergi Borcunu Sorgulama

Turkcell

Önce *100# yazıp ardından arama tuşuna basın. Ekrana gelen menüde Cevapla seçtikten sonra Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Vodafone

Faturasız abonelerimiz, Telsiz Vergisi Borcunu ÜCRETSİZ olarak sorgulayabilir! Telefondan *7000# tuşlanıp Ara tuşuna basılır. 4 seçenekli menünün 1.seçeneği olan Hat İşlemlerim seçilerek giriş yapılır. 4 seçenekli yeni menünün 4.seçeneği olan Telsiz Kullanım Ücreti seçilerek giriş yapılır. Birikmiş telsiz vergisi borcu ekranda belirir.

Turk Telekom

Bireysel faturasız hat sahibi müşterilerimiz, tahsil edilememiş Telsiz Kullanım Vergi borcu tutarlarını; “Telsiz” yazıp 5555’e SMS göndererek, hatlarından *122# ‘yi tuşlayarak, avea.com.tr Online İşlemler/Kalan Bakiye ekranı aracılığıyla, Avea Müşteri Hizmetlerinden ya da bayilerimizden öğrenebilirler (Bu kısımlar oparatörlerin resmi sitelerinden alınmıştır.)

Telsiz Kullanım Ücretinin İptali İçin Yapılması Gerekenler

Turkcell

Telsiz Kullanım İptal Etme Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 2222’e kısa mesaj gönderin gelen mesaja da EVET yazıp cevaplayın.

Vodafone

Telsiz Kullanım İptal Etme Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 7048’e kısa mesaj gönderin.

Turk Telekom

Telsiz Kullanım İptal Etme Standart Tarife’ye geçmek için STANDART yazıp 6363’e ücretsiz mesaj gönderin.

Not: Eğer tarifenizi standarttan tekrar başka bir tarifeye geçirmek isterseniz, standart tarifede kaç ay kalmışsanız o kadar devlete vergi ödemek zorundasınız.

Öneri: IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir?

4 YORUMLAR

  1. Devlete kendilerin ödedipi vergiyi biz niye ödüyoruz biz zaten herşeyi vergisi içinde ödüyoruz bu soygunculuğa derhal dur denilmeli bıltırdılar aldığımız tlleri bunlara yetiştiremiyoruz daha dün bana 34 tl telsiz kullanım ücreti geldi bu haksızlık değilmi

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
263TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox