İlgili Yazılar

Telegram nihayet dahili video düzenleme aracına kavuştu

Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram'a gelen son güncelleme, yeni video düzenleme aracını da bünyesinde barındırıyor.

spot_img

Mesajlaşma uygulaması Telegram yeni bir güncelleme daha aldı. Google Play Store ve App Store üzerinde yayına alınan son güncellemeyle uygulama bir dizi yeni özelliğe kavuşmuş oldu. Yapılan yeniliklere baktığımızda ise göze en çok dahili video düzenleme aracının uygulamadaki yerini almış olması çarpıyor.

Telegram’daki yazışmalarda karşı tarafa göndereceğiniz fotoğrafları dahili editör aracılığıyla düzenleyebilmek mümkündü. Son güncellemeyle artık videolar da düzenlenebilecek.

Yeni güncelleme Telegram kullanıcılarını rahatlatacak

Bahsi geçen dahili fotoğraf editörü uzun yıllardır Telegram’da kullanılabiliyordu zaten. Ancak kullanıcılar videoları düzenlemek için mecburen üçüncü parti başka uygulamalara yönelmek zorundaydılar. Neyse ki son çıkan güncelleme ile bu mecburiyet ortadan kalkmış oldu.

Bundan böyle kullanıcıları videoları medya düzenleyicisi üzerinden kesip biçebiliyorlar. Buna videonun kontrastını açmak, renk ayarlarıyla oynamak ve hareketli çıkartmaları ekleyebilmek de dahil.

Yayına alınan yeni özellik sayesinde hareketli çıkartmaları fotoğraf ve videolara ekleyebiliyor, diğer Telegram kullanıcılarıyla doğrudan paylaşabiliyorsunuz. Şirketin açıklamasına göre herhangi bir fotoğrafa çıkartma eklediğiniz zaman o görsel otomatik olarak GIF’e dönüşüyor. 

Daha sonra bu GIF’ı Messenger ve WhatsApp gibi başka mesajlaşma uygulamalarında da kullanabilmeniz mümkün.

En çok paylaşılan GIF’ler görüntülenebiliyor

Bu arada artık Telegram’da mesajlaşırken uygulamanın GIF gönderme menüsünü açtığınızda en çok paylaşılan GIF’leri görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca uygulamanın arka planında yapılan iyileştirmeler sayesinde hareketli GIF’ler artık daha hızlı yükleniyor.

Şayet bir GIF’i beğendiyseniz üzerine basılı tuttuktan sonra “Son paylaşılanlar” sekmesine kaydedebilmeniz de mümkün. Bahsi geçen GIF’i gelecekte daha hızlı bulup paylaşabilirsiniz böylece.

Son olarak Telegram’daki yazışmaların üstüne basılı tutarak sohbetleri ayrı klasörlere taşıyabilmenin de mümkün hale geldiğini belirtelim. Android kullanıcıları ise mesaj gönderme, düzenleme ve silme hareketlerinde yeni uygulanmaya başlanan yumuşak geçişli animasyonları fark edeceklerdir.

KaynakSlashGear

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox