İlgili Yazılar

Telefondan Faks Nasıl Gönderilir?

Faks çekmenizin gerektiği nadir anlarda kullanabileceğiniz mobil uygulamalar bu rehberde.

spot_img

Telefondan faks göndermek mümkün mü? İlk bakışta imkansız gibi kulağa gelebilir, ancak değil. Her ne kadar son dönemde e-posta ve WhatsApp gibi alternatifler yaygınlaşmış olsa da halen daha faks çekmenizi isteyen kurumlar karşınıza çıkabilir. Mesela Digiturk aboneliğini iptal etmek için düne kadar faks çekmeniz gerekiyordu.

Böyle eski kafalı bir firmaya denk gelindiğinde insanlar genelde kırtasiyelerden ücreti karşılığında faks çekme yoluna giderler. Fakat bunun yerine akıllı telefonunuzu kullanarak faks gönderebilmeniz mümkün. Eğer siz de akıllı telefondan faks gönderme yöntemini öğrenmek istiyorsanız, rehberimizi okumaya devam edin.

Telefondan faks nasıl gönderebilirim?

Bunun için kullanabileceğiniz bazı uygulamalar var. Çoğu ücretsiz, ancak genelde bir veya iki sayfa faks çekebiliyorsunuz. Fazlası için ücret ödemeniz gerekebiliyor.

Mobil uygulamadan faks göndermek ise e-posta göndermekten farksız. Konu başlığını, alıcı numarayı ve faks içeriğini PDF veya JPG formatında uygulamaya yüklemeniz yeterli.

Eğer kurumunuz için bir faks çözümü arıyorsanız tavsiyemiz RingCentral Fax olacaktır. Ücretli olmasına rağmen Cisco ve AT&T gibi kurumsal firmalar tarafından yönetiliyor olması, bu uygulamayı tercih sebebi kılıyor. Birçok güvenlik özelliğine ev sahipliği yapan program Outlook, Google Drive, Dropbox ve Box gibi bulut depolama çözümleriyle entegre çalışıyor. Böylece önemli belgelerinizi kolayca fakslayabiliyorsunuz.

Ücretsiz alternatifler de var

Eğer “Kırk yılda bir kullanırım” diyorsanız daha uygun, düşük maliyetli çözümlere yönelebilirsiniz. Burada tavsiyemiz eFax olacaktır. Gayet güzel bir mobil uygulaması olan eFax’ın yanı sıra MyFax da ücretsiz olarak 10 sayfa faks çekmenize imkân tanıyor.

Günün sonunda 10 sayfa yetmezse ücretini ödeyerek yine MyFax’i kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Bu arada eğer Windows 10 bilgisayarınızı daha da hızlandırmak istiyorsanız gereksiz servisleri kapatmak için rehberimizden faydalanabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox