İlgili Yazılar

Telefon Numarasından Fotoğraf Bulma Nasıl Yapılır?

Sadece telefon numarasını bildiğiniz bir kişinin fotoğrafını bulmak ister miydiniz?

spot_img

Telefon numarasından fotoğraf bulma günümüzde çokça merak edilen konuların başında geliyor. Kimileri bunun imkânsız olduğunu düşünse de aslında arayan kişinin fotoğrafını bulmak teknik olarak mümkün. Sadece bunu nasıl yapacağınızı öğrenmeniz gerekiyor.

Bu yazıyı okumaya devam ederek sizler de telefon numarasından fotoğraf görmeyi başarabilirsiniz.

Bir zamanlar bunun için kullanabileceğiniz GetPicture isimli bir uygulama mevcuttu. Ancak kişisel verilerin güvenliği gerekçesiyle Google Play Store’den kaldırıldı. Hal böyle olunca geriye tek seçenek kalıyor: TrueCaller!

Fakat şaşırtıcı bir şekilde TrueCaller uygulaması da ülkemizde yasaklı. Yani Android uygulama mağazasını açınca TrueCaller’i bulamıyorsunuz. Bunu aşmanın tek yolu, uygulamanın APK’sını yüklemek. Türkçe dil desteği olan bu arayan numaranın fotoğrafını öğrenme yazılımını telefonunuza kurmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Telefon numarasından fotoğraf nasıl öğrenilir?

TrueCaller uygulamasını yükledikten sonra karşı tarafın fotoğrafını bulmak için tek yol, o kişinin de TrueCaller kullanıyor olması. Profil oluşturup kendi fotoğrafını yüklediyse ancak fotoğrafını görebilirsiniz. Başka bir yolu yok ne yazık ki.

En kötü ihtimalle o kişinin ismini TrueCaller sayesinde öğrenebilmeniz mümkün. Akabinde Facebook veya Twitter üzerinden isim soyisim araması yaparak profil fotoğrafını bulabilirsiniz. Tabii yine bunun için karşı tarafın sosyal medya kullanıcısı olması gerekiyor.

Arayan kişinin fotoğrafını bulmak için üçüncü ve son seçenek ise WhatsApp. Malum olduğu üzere WhatsApp’ta profil fotoğrafı uygulaması mevcut. Kullanıcılar kendi seçtikleri görseli profil fotoğrafı olarak ayarlayabiliyorlar.

Eğer sizi arayan numara da bu şekilde kendine bir profil fotoğrafı ayarladıysa, numarayı rehberinize kaydedip WhatsApp profiline göz atabilirsiniz. 

Eğer bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilir, onların da kendilerini arayan kayıtsız numaraların fotoğraflarını öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Ek olarak “Rootlanabilen en iyi telefonlar” listesine de mutlaka göz atın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox