İlgili Yazılar

Telefon Hafıza Kartını Okumuyor!

Telefonunuz SD kartı okumuyor mu? Bu yazıda anlattığımız yöntemler sorunu çözmenizi sağlayabilir.

spot_img

Telefon SD kartı görmüyorsa ve dahili hafıza dolmak üzereyse bu durum gerçekten can sıkıcı olabilir. Neyse ki “telefon hafıza kartını okumuyor” hatasını gidermek için uygulayabileceğiniz bazı basit yöntemler mevcut.

Aşağıda sıralayacağımız çözüm yollarını deneyerek sizler de “hafıza kartı boş gösteriyor sorunu” veya daha kötüsü olan “android telefon hafıza kartını görmüyor” şeklindeki hatayı giderebilirsiniz.

Hazırsanız başlayalım!

“Telefon hafıza kartını okumuyor”sa ne yapmak gerekir?

Öncelikle denemeniz gereken ilk şey hafıza kartını biçimlendirmek olmalı. Bunun için bir adaptör yardımıyla SD kartı bilgisayara bağlayın. Eğer bilgisayar SD kartı görüyorsa sağ tıklayıp “Biçimlendir” deyin ve depolama biçimini NTFS yerine FAT32 olarak ayarlayın. 

Ardından hafıza kartını telefona takabilirsiniz. Biçimlendirme sonrası eğer SD kart yuvasında sorun yoksa telefonunuz artık kartı görecektir.

Peki bu yöntem çare olmadıysa ve halen daha “Telefon sd kartı görmüyor sorunu çözümü”nü arıyorsanız ne yapmanız gerek?

Başka bir SD kart bulup telefonunuza takın ve SD kartın okunup okunmadığını test edin. Eğer telefonunuz başka bir hafıza kartını sorunsuz görüyorsa, sorun sizin mevcuttaki SD kartınızda demektir. Bu durumda ne yazık ki yapılabilecek pek bir şey yok. SD kartı çöpe atıp yenisini almanız gerekiyor.

SD kart yuvasının tamiri gerekli olabilir

Ancak telefon hafıza kartını okumuyorsa ve başka kartları denemek de fayda etmediyse, sorun artık telefonun kendisinde demektir. Akıllı telefonunuzun garantisi devam ediyorsa yetkili servise, etmiyorsa size en yakın telefoncuya göstererek SD kart yuvasının tamir edilmesini sağlamanız lazım. 

Tamire vermeden önce SD kart yuvasını hafif nemli pamukla temizlemeyi deneyebilirsiniz. Ancak bunun ne kadar işe yarayacağı tartışmaya açık.

Bu arada Android’de dahili hafızayı artırma yöntemini anlattığımız yazımıza da mutlaka göz atın!

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox