İlgili Yazılar

Snapchat Tek Elle Yakınlaştırma

Snapchat'te videolu hikaye paylaşırken tek elle zoom yapma özelliğini kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek içinse haberi okumaya devam edin.

spot_img

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın “Hikayeler” bölümlerine ilham kaynağı olan Snapchat 2016 yılında yayınlandığı bir güncelleme ile tek elle yakınlaştırma özelliğine kavuştu. Uygulamaya gelen bu yazılım güncellemesinin ardından Snapchat ile elleri kullanmadan video çekmek mümkün hale geldi.

Bu yenilik hayata geçirilmeden önce Snap çekerken fotoğrafı yakınlaştırmak isteyen kullanıcılar bir parmaklarıyla çekim tuşuna basmak, diğer elinin iki parmağı ile de ekrana zoom yapmak zorundaydı. Neyse ki çıkan son güncelleme ile Snapchat tek elle yakınlaştıma gayet kolay hale geldi.

Snapchat’in getirdiği bu yenilik bazılarına çok basit gibi gelebilir. Ancak bize kalırsa gayet büyük bir güncelleme. Bundan böyle kullanıcılar sadece tek elle Snap atarken kendilerine zoom yapabilecekler. 

Bu sayede gayet rahat bir şekilde Snap atarken yüzünüze yakınlaştırma yapabilir, Kylie Jenner gibi çalan müziğe dudaklarınızı uydurmaya başlayabilirsiniz mesela.

Snapchat tek elle zoom nasıl yapılır?

Snap atarken işinizi kolaylaştıran bu özelliği kullanmak için uygulamanın en güncel sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Snapchat 9.30.0.0 sürümüyle hayatımıza giren bu yeniliği fotoğraf çekme butonuna tek parmağınızı basılı tutup yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettirerek ekrana yakınlaştırma yapabilmeniz mümkün.

Yukarıya doğru hareket ettirdiğinizde kamera zoom yapar. Bunun tam tersinde ise uzaklaştırma yapmış olursunuz.

Bu arada bu özelliğin yalnızca video hikaye atarken kullanılabildiğini belirtelim. Snapchat tek elle zoom yapma özelliği şuan için fotoğraflarda mümkün değil. Fotoğraflardan oluşan Snap paylaşımları yaparken kullanıcılar yine bir elleriyle telefonu tutarken diğer elleriyle yakınlaştırma yapmak zorundalar.

Ancak bu özelliğin sadece videolarla kısıtlı olması gayet mantıklı. Çünkü şirket en son yaptığı açıklamada kullanıcıların günde 10 milyardan fazla video izlediğini açıklamıştı.

Beklenen özellik önce iOS’a geldi

Snapchat’in tek elle yakınlaştırma yapma özelliği ilk etapta uygulamanın iOS sürümü için çıkarılmıştı. Ancak sebebi bilinmeyen bir şekilde Android kullanıcı sayısı daha fazla olmasına rağmen açık kaynak işletim sistemi kullanıcıları bu özelliğe daha geç ulaştı.

Popüler sosyal medya ağını her bir kullanıcı günlük ortalama 20 dakika 20 saniye boyunca kullanıyor. 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olması ise cabası.

Bu arada Instagram hikayesine çoklu fotoğraf ekleme rehberimize göz atmayı da unutmayın.

Eğer Snapchat tek elle yakınlaştırma yapamadıysanız hemen TCybers Forum‘a konu açın, yardımcı olmaya çalışalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox