İlgili Yazılar

Snapchat Okunmamış Snap’leri Siliyor Mu?

Snapchat'in okunmamış mesajları ne zaman sildiği sorusunun cevabını yazımızda bulacaksınız.

spot_img

“Snapchat okunmamış mesajları siliyor mu?” sorusu popüler sosyal medya uygulamasını kullananların merak ettiği konuların başında geliyor.

Instagram’ın hikayeler özelliğine ilham kaynağı olan Snapchat’in şu sıralar ülkemizde pek popüler olmadığı ise bir gerçek. Bunun sebebi insanımızın daha çok Instagram ve WhatsApp durumlarını kullanmayı tercih etmesinden başka bir şey değil.

Yine de Snapchat’in özellikle gençler arasında kendine has bir kullanıcı kitlesi olduğu söylenebilir. Eğer siz de bu kitle arasındaysanız ve “Snapchat okunmamış mesajları ne zaman siler?” diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Yazının devamında bu sorunun cevabını bulacaksınız çünkü.

Snapchat okunmamış mesajları ne zaman siler?

Malum olduğu üzere tüm dünya genelinde 150 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Snapchat’in olayı, yapılan tüm paylaşımların belli bir süre sonunda otomatik silinmesi. Paylaştığınız Snap tüm alıcılar tarafından görüntülendikten sonra silinir. Okunmamış Snap’ler ise 30 günün sonunda çöpü boylar. Daha sonra bu paylaşımı geri getirebilmek ise mümkün değildir. Bu yüzden eğer ille de kaydetmeniz gereken paylaşımlarınız varsa ekran görüntüsü almak isteyebilirsiniz.

Eğer grup yazışmasına henüz okunmamış bir Snap attıysanız bunlar 24 saatin sonunda silinecektir. Yani gönderilen mesajların silinme süresi gönderildikleri yere göre değişiyor. Gruplarda daha kısa (1 gün) iken birebir özel mesajlarda bu süre 30 günü bulabiliyor. Şayet tüm alıcılar paylaştığınız mesajı görüntülemişse bu süre zarfı da beklenmemiş oluyor ve paylaşımlarınız Snapchat sunucularından hemen siliniyorlar.

İsterseniz bu ayarı değiştirebilmeniz mümkün. Yazışma penceresinin ayarlarına girip “Mesaj ayarları” bölümünden “Yazışmayı sil” seçeneğine basıp “Görüntüledikten sonra” veya “24 saat sonra” diye size uygun olanı işaretleyebilirsiniz.

Bu arada tıpkı Instagram’da olduğu gibi Snapchat’te de yaptığınız paylaşımlara müzik ekleyebiliyorsunuz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için bu adresteki rehberimizden faydalanabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox