İlgili Yazılar

Snapchat Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Snapchat'te yaptığınız paylaşımlara müzik ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

spot_img

Snapchat müzik ekleme özelliği 15 Ekim 2020 tarihinden beri kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Hatırlanacağı üzere ilk başta Instagram bu özelliği hikâyeler için kullanıma açmıştı. 24 saat içerisinde kalıcı olarak silinen “Hikaye” formatının mucidi Snapchat’in bu özelliği kopyalaması biraz sürdü.

Neyse ki bugün isteyen herkes Snap’e müzik ekleme imkânına kavuşmuş bulunuyor. Hatırlanacağı üzere Instagram’ın bu özelliği Türk kullanıcılar için aktifleştirmesi biraz zaman almıştı. Instagram’ın aksine Snapchat an itibariyle Snap’lere müzik ekleme özelliğini Türk üye kitlesinin kullanımına açmış.

Uygulamaya henüz yeni eklendiği için bu özelliği nasıl kullanacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Hiç sorun değil.

Snapchat müzik nasıl eklenir?

Aşağıdaki yönergelere uyduğunuz takdirde sizler de “Snapchat müzik ekleme nasıl yapılır?” sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

  • Öncelikle Snapchat uygulamasını açın ve Kamera bölümüne geçin.
  • Sağ üst köşede müzik notası şeklinde bir ikon göreceksiniz. Ona basın.
  • “Öne çıkan müzikler” bölümü karşınıza gelecektir. Snapchat kullanıcılarının en çok tercih ettiği müzikler burada listelenecektir.
  • Instagram’ın aksine özel olarak müzik araması yapabilmek şuan için mümkün değil ne yazık ki. Öğrendiğimiz kadarıyla ilerleyen dönemde Snapchat bu özelliği de aktif hale getirecek.
  • Oynatma butonuna basınca müziğin kısa bir önizlemesini dinleyeceksiniz. “İlerle”ye dokunduğunuzda müzik artık hikayenize eklenmiş olacaktır.
  • Müziğin hangi kısmının hikayenizde çalması gerektiğine kendiniz karar verebilirsiniz. Bunun için ses dalgalarını sağa sola doğru oynatmanız yeterli.

Snapchat’e eklenen müzik nasıl silinir?

Diyelim ki hikayenize bir müzik eklediniz ve daha sonra silmeye karar verdiniz. Bunun için hikayeyi henüz paylaşmamış olmanız gerekiyor. Sonrasında müzik simgesinin üzerine basılı tutup çöpe atmanız yeterli olacaktır.

Evet, Snapchat’e müzik eklemeyi öğrendiniz. Peşine Snapchat grubu kurarak arkadaşlarınızla keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız sizi şöyle alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox