İlgili Yazılar

Siri Uygulamaları Açmıyor, Çözümü Nedir?

Siri telefonunuzdaki uygulamaları bulamıyor mu? Hiç sorun değil. Çözümü için yazıyı okumaya devam edin!

spot_img

“Siri uygulamaları açmıyor” diyorsanız ve bu sorunun çözümünü arıyorsanız, doğru yerdesiniz. iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad’lerde kullanılan ve insanların işini kolaylaştıran sanal asistan Siri, zaman zaman böyle basit hatalar verebiliyor. 

“Safari’yi aç” veya “Spotify’ı aç” gibi komutlar verdiğiniz zaman Siri’nin çalışmadığını veya “Telefonunuzda böyle bir uygulama bulamadım” hatası verdiğini görmek hayli can sıkıcı olabiliyor. Oysa Siri uygulama açma özelliği gayet kullanışlı ve günlük hayatta çok işe yarıyor.

Peki neden Siri uygulamaları açmıyor dersiniz?

Siri uygulama açmama hatası nasıl giderilir?

Bunun ana sebebi Siri’nin yazılımında bulunan bir hata. Bu hata nedeniyle akıllı asistan ya alakasız sonuçlar getiriyor ya da açmak istediğiniz uygulamayı tespit edemiyor. İşin kötüsü bahsi geçen hata henüz Apple mühendisleri tarafından giderilmiş değil. Neyse ki Siri uygulama açmama hatasının çözümü gayet kolay.

“Ayarlar” uygulaması üzerinden Siri’nin neler yapıp yapamayacağına istediğiniz gibi müdahale edebiliyorsunuz. Tabiri caizse Siri’nin kumanda kontrol odası bu uygulama. Bu ayarları açıp kapayarak Siri’nin kendine gelmesini sağlayabilmek mümkün.

Buna rağmen uygulamalar halen daha açılmıyorsa, uygulamaların ismini yanlış telaffuz ediyor olabilirsiniz. Ana dili İngilizce olduğu için sanal asistanınız sizi anlamakta zorlanıyor da olabilir tabii.

iPhone veya iPad’inizin ismini değiştirin

  • Ayarlar > Genel > Hakkında kısmına girin.
  • İlk satırda cihazınızın ismi yer alır. Bu ismi değiştirin, mesela “Ahmet’in iPhone’u” olarak ayarlayın.
  • Telefon veya tableti yeniden başlatıp Siri’ye yeniden uygulama açma komutu verin.

Bu işlemin ardından kuvvetle muhtemel “Siri uygulamaları bulamıyor” şeklindeki hata giderilmiş olacaktır. 

Halen daha çözülmediyse son çare olarak telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmeyi deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemin ardından tüm verileriniz silinmiş olacaktır.

Bu arada Siri’nin geliştirilmesine yardımcı olacak Inductiv’in Apple tarafından satın alınmasına ilişkin haberimizi bu adresten okuyabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox