RomSanal Dünya Haberler

Samsung Tüm J Modellerine Format Atma

samsung-galaxy-j-format-atma

Samsung galaxy j format atma – Samsung`un orta bütçeli kullanıcıları için piyasaya sürdüğü Samsung J serisine nasıl format atılır bunlardan bahsedeceğiz, cihazınız artık işlemlerinizi yapamayacak kadar kasmaya, donmalara başladıysa (ya da herhangi bir sebepten dolayı) format atma yoluyla, cihazı sıfırlayıp ilk gün ki gibi kullanmaya başlayabilirsiniz, bu yazımızda Samsung galaxy j1 format atma, Samsung galaxy j2 format atma, Samsung galaxy j3 format atma, Samsung galaxy j5 format atma, Samsung galaxy j7 format atma işlemlerini anlatacağız.
Başlamadan önce
  • Unutmayın ki bu işlem cihazınızı sıfırlayacaktır, bu yüzden tüm verileriniz silinecektir, format atma işlemine başlamadan önce verilerinizin yedeğini almayı sakın unutmayın
  • Cihaz şarj seviyeniz %60`ın üzerinde olsun
  • Format atma işlemi başladıktan sonra, sakın cihazınıza fiziksel bir müdahale de bulunmayın, sabırla format atma işleminin bitmesini bekleyin.
Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bunun için cihaz Ayarlar bölümüne gelin, buradan Yedekle Sıfırla seçeneğini bulup üzerine tıklayın
samsung-galaxy-j-format-atma
Bu menüye girdikten sonra Fabrika ayarlarına sıfırla/Cihazı Sıfırla/Tümünü Sil yolunu izleyerek format atma (sıfırlama) işlemini başlatın ve sabırla cihazın sıfırlanıp yeniden başlamasını bekleyin
Stock recovery ile format atma

Stock recovery, cihaz markanızın üretirken cihazınıza yüklediği küçük bir sistemdir, cihazınızın sistemi bozulsa, başlamasa bile bu ara birim başlatılarak cihaza format atma gibi birçok işlemi yapmanızı sağlar, şimdi bu yolla nasıl format atacağımızdan bahsedeceğiz.
Cihaz kapalıyken (kapalı değilse kapatın) Ses açma tuşu + Power tuşu + Home tuşu (cihaz ana ekran tuşu) tuşlarına aynı anda basmaya başlayın, cihaz ekranına herhangi bir logo gelene kadar da, tuşlardan elinizi çekmeyin, logo geldikten sonra tuşlardan elinizi çekin, biraz bekledikten sonra recovery sistemi resimdeki gibi açılacaktır.

samsung-galaxy-j-format-atma
Bu resimde gördüğünüz gibi aşağı yukarı yapmak için ses açma/kısma seçim yapmak için ise güç tuşunu kullanın, resimdeki gibi wipe data/factory reset kısmına gelip güç tuşuyla onaylayın, açılan yeni sayfa da resimdeki gibi Yes — delete all user data butonuna gelin ve güç tuşuyla onaylayın, ardından format atma işlemi başlayacaktır, bitene kadar hiçbir şeye dokunmayın, sabırlı olun, cihazınız sıfırlanacaktır.
samsung-galaxy-j-format-atma
Samsung Galaxy J7 üzerinden anlattığımız format atma işlemini tüm J serisindeki telefonlara uyarlayabilirsiniz, hepsine aynı şekilde format atılmaktadır.
Bu yazımızda Samsung Galaxy J serisine nasıl format atacağınızı anlattık bu konuda yaşadığınız sorunları yorum kısmından bize yazabilirsiniz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  İnstagram Plus Güncel Sürüm
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.