İlgili Yazılar

Samsung rakip tanımıyor! Açıklanan raporla gücünü kanıtladı

Samsung OLED ekran üretiminde de büyük bir başarı yakaladı.

spot_img

Samsung Display, OLED ekran işinde rakip tanımıyor. Öyle ki, açıklanan en son kamu piyasası analizine göre; Koreli teknoloji devi ilk çeyrek içerisinde tüm akıllı telefon OLED panellerinin %90’lık seviyesinden daha fazlasının satışını tamamlamayı başardı. Fakat pazar, yıllık bazda genel olarak düşüş eğilimi gösterdi. 2019 yılının ilk çeyreğinde Samsung, tüm OLED panellerinin %94,1’ini satarak rekor kırmıştı. Bu yılki raporda, kendi rekorunu egale edemese de; yine sektörde lider konumda.

Rapor, piyasa araştırması yapan Dünyaca ünlü şirketler arasında yer alan Stone Partners tarafından yayınlandı.Tamamen ham sayıları içeren bu raporda Samsung Display, mobil cihazlar için toplam olarak 68.300.000 milyon sevkiyat panelinden sorumlu tutulmuştu. Öte yandan; söz konusu sıralamada Samsung’un arkasında gelen firma %4,3 pazar payı bulunan yalnızca 3.300.000 panel ile kendini gösteren EverDisplay Optronics.

Sektör temsilcilerinden birisi, Çinli üreticilerin sağladığı katı OLED panellerin sayısının şuanda pek önemi bulunmadığını aktardı. Beklentilerin ise, Samsung’un her geçen gün daha fazla orta sınıf cep telefonu satışı yapması; hatta giriş seviyesi cep telefonlarında dahi OLED paneller kullanıldığından dolayı bunlarda da piyasaya hakimiyeti kurması olarak öne çıktığını da sözlerine ekledi.

Samsung-rakip-tanımıyor-2

Note 9’da yeni bir sorun ortaya çıkmıştı

Samsung, başarısını uluslararası piyasada bir kez daha kanıtlarken; gün içinde sabah saatlerinde büyük bir sorunla gündeme geldi. Samsung Galaxy Note 9’un ekranında kronik olarak sararma sorunu olduğu ortaya çıktı.

Samsung’un destek amacıyla açtığı forum sayfasında, Twitter’da ve birçok teknoloji forumunda yüzlerce kişi Note 9’da ekran sararma problemiyle karşı karşıya kaldığını açıklasa da; herhangi bir yetkili dönüş yapmıyor. Tüketicilerin büyük bölümü bu sorundan dolayı telefonu garantiye gönderdiklerini fakat “garanti kapsamında değil, kullanıcı hatası” yanıtı alarak telefonu geri aldıklarını ifade etti.

Başarılarıyla adından söz ettiren Samsung’un teknik destek anlamında milyonlarca şikayeti bulunuyor. Müşteri memnuniyetine son zamanlarda önem vermeyen, tüm uğraşını yeni telefon üretimine veren Samsung bu konuda büyük hata yapıyor gibi duruyor.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox