İlgili Yazılar

Samsung One UI Nedir?

spot_img

Samsung, kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutacak yeni bir projenin temellerini attı. Yaşadığımız dijital çağda, her şeyin çok basit ve sade olması büyük önem taşıyor, minimal tasarım Apple ile birlikte, dünya çapında her alana, ciddi olarak girmeye başladı.

Samsung One UI nedir?

Son zamanlarda, katlanabilir cihaz üretimi ile ilgili, teknoloji şirketlerinin yapmış olduğu atılımlara, Samsung da katılmıştı, katlanabilir cihaz teknolojisinin, ön çalışmalarını tanıttığı bir etkinlikte, kullanıcıların geniş ekranlarda, daha çok rahat edeceği One UI adını verdiği bir tasarımında geleceğinin ip uçlarını veren Samsung, bu arayüz ile kullanıcıların ekranın üst kısımlarına ulaşma çabasını, minimum düzeye indireceğinin sinyallerini verdi.

Samsung One UI ile birlikte, uygulamalar ve çeşitli bileşenler, kullanıcının daha kolay erişebileceği alanlara taşınacak, bu alanlar; ekranın orta ve alt kısımları. Açıkçası kişisel olarak, büyük ekranlı, akıllı telefonları sevmeme sebeplerimden biride buydu, ben cihazımı tek el ile kullanma konusunda sorun yaşamak istemiyorum, oran olarak elimin içinde tablet gibi kalan bir cihaz da bildirim panelini indirmeye çalışırken, cihaz elimden düşmesin diye çoğunlukla iki elimi kullanırım, ancak bu arayüz ile birlikte ekranın %50 sini kullanarak, cihazımı rahatlıkla yönetebileceğim, benim için oldukça güzel bir proje olacak.

Dikkat çeken diğer özelliklerine gelince, Android Pie destekli olarak gelecek olan arayüz, muhtemelen sonrasında gelecek Android sürümlerine uyum sağlayacaktır. Koyu bir tema ile sunulacağı görülse de bu net olmayabilir. Samsung`un, ilk etapta bu arayüzü amiral gemisi cihazlarında test edeceği düşünülüyor.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox