RomSanal Dünya Haberler

Samsung Galaxy S8 Nasıl Format Atılır?

samsung-galaxy-s8-format-atma
Samsung galaxy s8 format atma – Galaxy S8 cihazınıza format atma işlemini resimli bir şekilde anlatacağız, format atma sebebiniz cihazınızın artık donma problemleriyle karşılaşması ya da cihazınızdan bazı verileri silmek istemeniz olabilir, bu yazımızda samsung s8 format atma işlemini anlatacağız.

Başlamadan önce

  • Her ihtimale karşı cihaz şarj seviyeniz, %60`ın üzerine olsun
  • Format işleminde tüm verileriniz silinecektir, o yüzden format atma işleminden önce tüm verilerinizi yedekleyin.

Samsung galaxy s8 format atma

Fabrika ayarlarına sıfırlamak
Cihaz Ayarlar menüsüne girin, Genel Yönetim bölümünden Sıfırla kısmına tıklayın, ve Fabrika ayarlarına sıfırla tuşuna basın gelen ekranda Cihazı Sıfırla seçeneğine basıp şifrenizi girdikten sonra format atma işleminin bitmesini bekleyin.

samsung-galaxy-s8-format-atma
Bu süre zarfında cihazınıza hiçbir şekilde fiziksel müdahale de bulunmayın, cihaz kapanacaktır, endişe etmeyin, sadece sabırla sıfırlama işleminin bitmesini bekleyin.

Stock recovery ile format atma

Diyelim ki cihazınıza yaptığınız herhangi bir işlem yüzünden telefonunuz kapandı ve açamıyorsunuz, bu durumda cihaza format atmak iyi bir çözüm olabilir, stock recovery cihazınızın, bilgisayardaki BIOS sistemine benzeyen ve Samsung`un yüklemiş olduğu, resmi bir alt yazılımdır, cihazın önemli ara birimlerini (Rom Bölümü Gibi) yönetmenizi sağlar, işte bu ara birimle format atma işlemini anlatacağız.
Cihazınız kapalıyken (kapalı değilse kapatın) Ses açma + Power tuşu (Güç tuşu) + Bixby tuşlarına aynı anda basmaya dikkat ederek basın, cihaz kapalı ekranına Samsung markasının logosu gelene kadar basmaya devam edin, logo geldikten sonra basma işlemini sonlandırın, kendi kendine bir kaç işlem yapacaktır önce bir androıd logosu gelecektir, sonra da resimde gördüğünüz Stock recovery ara birimi açılacaktır.
samsung-galaxy-s8-format-atma
Yukarıdaki menü geldiğinde yapmanız gerekenler, öncelikle aşağı, yukarı ve seçim yapmak için kullanacağınız tuşlar
  • Aşağı: Ses kısma tuşu
  • Yukarı: Ses açma tuşu
  • Seçim: Power tuşu (Güç tuşu)
Bu menüde yer alan wipe data/factory reset seçeneğine dediğimiz tuşlar yardımıyla gelin ve onaylamak için güç tuşuna basın, yeni bir sayfa açılacaktır, bu sayfa onay sayfasıdır, burada yine seçim tuşları yardımıyla (resimde gördüğünüz gibi) Yes seçeneğinin üzerine gelip, güç tuşuna basarak onaylayın, format atma işlemi başlayacaktır
samsung-galaxy-s8-format-atma
Format işlemi bittiğinde ana menü tekrar yüklenecektir, burada resimdeki gibi Reboot system now seçeneğine gelip güç tuşu ile onaylayın, cihaz sıfırlanmış bir şekilde yeniden başlayacaktır.
samsung-galaxy-s8-format-atma
Bu makalemizde samsung galaxy s8 cihazınıza iki farklı yoldan format atma işlemini detaylı ve resimli bir şekilde anlattık, bu konuda yaşadığınız problemleri bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Android Cihazdan Root Nasıl Kaldırılır?
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.