RomSanal Dünya Haberler

Samsung Galaxy S5`e S8 Özellikleri Kazandıran Rom Yükleme

samsung-galaxy-s5-dreamux-rom-yukleme

Samsung Galaxy S5’e  DreamUX ROM Kurulumu, yeni amiral gemisi akıllı cihazların teknik ve donanımsal özellikleri, tasarımı, yenilikleri ile beraber çok konuşulmaya başlandı. Bu yeniliklere bir yenisi daha eklenerek, geliştiriciler akıllı telefonlar da yer alan ROM’un, eski Samsung modellerine uygun bir hale getirildi.  Huaminhquan93 tarafından geliştirilen DreamUX ROM sayesinde, S8 akıllı telefonunda bulunan ara yüzü ve uygulamaları, kullanmakta olduğunuz markanın eski modellerinden olan Galaxy S5’e yükleyebilirsiniz. Bu Rom`un bazı temel özellikleri ve Android 7,0’ı esas alarak geliştirildi.

Bilgi: Custom rom yükleme işleminden sonra cihazda çeşitli  yazılımsal sorunlar oluşabilir, bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir, ayrıca oluşabilecek sorunlar için sorumluluk almadığımızı belirtiyoruz, buradan Kullanım Koşullarımızı okuyabilirsiniz.

Samsung Galaxy S5 Android 7.0 Nougat Rom Kurma

Birçok kullanıcı Samsung S5 cihazını, Galaxy S8’in özellikleri ile kullanmaya başladı. Farklı forumlarda bulunan geliştiriciler, yeni S8 DreamUX TouchWİZ ürün yazılımını içinde barındıran özel bir Rom oluşturdu. Bu romlar sayesinde, Galaxy S7 ve S6 gibi telefonlar, tam S8 özelliklerini ve uygulamaları kullanmaya başladı. Söz konusu geliştiriciler, Galaxy S5 için ilk olarak S8 rom yapısını kullanıcılar ile paylaştı. Bu rom, Samsung markasının son amiral gemisinin tüm zil seslerine ve özelliklerine sahip. Ayrıca başlatıcı, hava durumu, video, resim ve uygulamalar S8 modelinin özelliklerini taşıyor. Bu ayrıcalıktan faydalanmak için yapmanız gereken tek şey, Rom yazılımını indirmek ve kullanmakta olduğunuz Samsung S5 cihazınıza kurmak.  
samsung-galaxy-s5-dreamux-rom-yukleme
samsung-galaxy-s5-dreamux-rom-yukleme
Kurulum işlemini yapmak için, buradaki makalemize baktıktan sonra, aşağıdaki adımları uygulayın, Öncelikle S5 cihazınıza root atmanız gerekmektedir, onun için burada yazdığımız makale aracılığı ile cihazınızı rootlayın.
Ardından cihazınıza özel bir özel Recovery modu kurmanız gerekiyor onun içinde, burada yazdığımız TWRP Yükleme makalesini okuyarak cihazınıza bir özel recovery kurun.
Şimdi yapmanız gereken işlem TWRP kullanarak rom yükleme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek, bunun için de yazdığımız Custom Rom Yükleme makalesini okuyun ve ardından, verdiğimiz linkden  DreamUX ROM`u indirip cihaz hafızasına atın ve ardından, işlemleri uygulayarak rom yükleme işlemini tamamlayın
Rom kurulumu için, verdiğimiz linkden indirdiğiniz dosyayı, S5 cihazınıza yüklemeniz ve S5 cihazını TWRP recovery modunda çalıştırmanız gerekir. Bunu yapmanız için güç+ ana ekran + ses açma tuşuna aynı anda basmanız yeterlidir.  Menü karşınıza geldiğinde yedekleme işlemini oluşturun ve TWRP menüsünde yukarıdaki Custom Rom Yükleme başlıklı verdiğimiz makaledeki adımları uygulayarak rom dosyasını yükleyin.
Problem yaşarsanız bize yorum bölümünden yazın.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Android: İndirme Yerini SD Kart Yapma
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
I
Merhaba ben yùkledim ancak tùrkçe dil yok nasìl tùrkçe yapabilirim
Y
Merhaba, cihaz dil ayarlarından türkçe seçeneğini seçebilirsiniz.
U
  • U
    Unknown
  • Kasım 18, 2018
cihaz dil ayarlarından Türkçe dil destegi de yok<br />
E
  • E
    Enis Özen
  • Aralık 23, 2018
Turkce dil secenegi yok
E