RomSanal Dünya Haberler

Samsung Galaxy Note 3`e Android Oreo 8.1 Custom Rom Yükleme

samsung-galaxy-note-3-android-8-0-oreo-custom-rom-yukleme

Samsung Galaxy Note 3`e Android Oreo 8.0 Custom Rom Yükleme, Samsung 2013 yılında üretmiş olduğu akıllı telefon modellerinden olan Galaxy Note 3 kutusundan çıktığında anda Android 4.3 jelly bean işletim sistemine sahiptir. Ayrıca son aldığı güncelleme sayesinde Android 5,0 Lollipop işletim sistemine yükselmiştir. Telefon özellik bakımından zengin olsa da, rom yükleyerek farklı uygulamalara da kullanmak isteyen bireyler olabilir. Fakat ufak bir hatırlatma yapmamız gerekirse, rom yüklendikten sonra bazı program ve uygulamalarda, sorun çıkabilir ya da hiç çalışmayabilir. İşleme başlamadan önce bu riskleri bilmenizde fayda var.

Samsung Galaxy Note 3`e Android Oreo 8.0 Custom Rom Yükleme

Rom yükleme işlemine başlamak için, makale altında verilmiş olan link yardımı ile Lineage OS 15 ve Google Apps paketini indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, bu dosyaları Samsung Galaxy Note 3 cihazının hafıza kartına atın.
Rom yükleme işlemlerine devam etmek için, cihazınıza 3. taraf özel bir kurtarma modu kurmanız gerekiyor, bunun için yazmış olduğumuz, Android TWRP Recovery Nasıl Kurulur? başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz, twrp recovery kurtarma modunu kurduktan sonra, akıllı cihazınızı kapatın ve Recovery modun da tekrar başlatın (Nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız buradaki Fastboot Hızlı Başlatma ve Recovery Menüsüne Geçme makalemizi okuyarak recovery modunda cihazı başlatabilirsiniz.)
Bilgi: Custom rom yükleme işleminden sonra cihazda çeşitli  yazılımsal sorunlar oluşabilir, bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir, ayrıca oluşabilecek sorunlar için sorumluluk almadığımızı belirtiyoruz, buradan Kullanım Koşullarımızı okuyabilirsiniz, ayrıca cihazınızı yedeklemenizi de öneriyoruz.
TWRP Recovery modunda cihazı başlattıktan sonra, gerekli temizlik işlemlerini yapmak için, ana sayfadaki, Wipe komutuna tıklayın, gelen menüden Advanced Wipe`ye tıklayın, ve tekrar gelen yeni menüden, System, Cache ve Data başlıklarına tik koyun, ardından ekran altındaki Swip to wipe çubuğunu sağa doğru kaydırın, ve temizlik işleminin bitmesini bekleyin, bittikten sonra Recovery ana sayfasına gelin, bu kez İnstall komutuna tıklayın, gelen dosya seçme ekranından indirmiş olduğunuz Linage OS 15 dosyasını bulup üzerine tıklayın, gelen menüden ekranın alt tarafındaki, Swip to confirm Flash çubuğunu sağa doğru kaydırarak, romun yüklenmesini başlatın ve bitene kadar bekleyin, rom yüklendikten sonra geri gelip aynı işlemleri Google APPS için uygulayın, daha sonra Reboot komutu ile sistemi yeniden başlatın, yeni romunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz, cihazın başlaması biraz uzun sürebilir endişelenmeyin.
Bu yazımız da Samsung Galaxy Note 3 cihazına custom rom yukleme işlemlerinden bahsettik, bu konuda sorun yaşarsanız bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Programsız Her Siteden Film veya Video İndirme
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.