RomSanal Dünya Haberler

Samsung Galaxy Note 2 Stock Rom Yükleme

samsung-galaxy-note-2-stock-rom-yukleme

Samsung Galaxy Note 2 Stock Rom Yükleme, Samsung markası tarafından üretilen note 2 dönemin en iyi telefonları arasında yer almaktaydı. 5.5 inç ekranı, arka kamerası ve ince tasarımı ile popüler olan note 2 halen kullanılmaktadır. Ayrıca pil ömrü bakımından da başarıyı yakalamış olan bu ürüne daha yüksek android sürümlü rom paketleride yüklenebilmektedir. Bu program sayesinde, ürünün özellikleri daha da gelişmekte ve uygulama içeriği zenginleşmektedir. Ancak rom yükleme işlemlerinde karşılaşılan çeşitli sorunlar yüzünden eski roma yani cihazın orjinal yazılımına (stock yazılım) geri dönebilirsiniz, bu yazımızda nasıl döneceğinizi anlatacağız.

Bilgisayarınızın cihazınızı görebilmesi için Samsung Usb Driverlarının bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir, Samsung Android USB Driver İndir – Windows

Samsung Galaxy Note 2 Stock Rom Yükleme

Rom yükleme işlemlerinin ilk adımı, ihtiyaç duyulan iki adet dosyayı verdiğimiz linklerden, indirmek ve bilgisayarın masaüstüne atmaktır. Sonra yapmanız gereken işlem ise, cihazın USB hata ayıklama modunu aktifleştirmenizdir. Bu modu aktifleştirmek için geliştirici seçeneklerini kullanabilirsiniz. (Cihaz Ayarlar/Cihaz Hakkında/Derleme Numarası alanına gidip derleme numarasına ard arta birkaç kez tıklayın, bu geliştirici seçeneklerini aktif hale getirecektir, ardından bu kez Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri alanına gidip buradan USB Hata Ayıklama modunu aktif hale getirin) 
Aktifleştirme işleminden sonra cihazı kapatın, cihaz kapandıkdan sonra ses açma + güç + Home tuşuna aynı anda basın ve download ekranın gelmesini bekleyin, daha sonra ses açma tuşuna basın.
İndirmiş olduğunuz odin programını açın, açtıktan sonra usb kablosu ile cihazı bilgisayara bağlayın, Odin programının sol üst köşesinde bulunan ID:COM yazısının altında ki kutucuğun renginin değişmesini bekleyin. Ayrıca bu renk değişimi cihazınızı algıladığı ifade etmektedir. Daha sonra AP yazan bölüme tıklayın ve verdiğimiz linkden indirmiş olduğunuz Rom dosyasını işaretleyin. AP tuşunun yanındaki kutucuk işaretli değilse onu da işaretleyin ve Start butonuna basın. Rom yükleme işlemi başlayacak ve ekrana PASS! Yazısının gelmesi ile son bulacaktır.
Bu yazımızda Samsung Galaxy Note 2 Stock Rom Yükleme işlemlerini anlattık, bu konuda yaşadığınız problemleri bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Androıd Bildirim Çubuğu Değiştirme - [Rootsuz]
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.