RomSanal Dünya Haberler

Samsung Galaxy A5’e Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme

samsung-galaxy-a5-android-8-oreo-custom-rom-yukleme

Samsung Galaxy A5’e Android 8.0 Oreo yüklemek, Samsung Galaxy A5’e Android 8.0 Oreo yüklemek için yapılan işlemler karışık gibi görünse de, aslında oldukça basittir. 2014 yılında Samsung firması tarafından kullanıma sunduğu ilk nesil Galaxy A5 markalı cihazlar orta seviye de olan özelliklere sahipti. Kutudan çıktığında, 4.4.4  android işletim sistemine sahipti. En son güncellemesinde ise Android 6.0.1 seviyesine ulaşmıştı. 8.0 Oreo yükleyerek, telefonunuzun özelliklerini geliştirmenizi sağlayabilir ve yeni uygulamalar ile tanışabilirsiniz. Not olarak, Custom yüklemelerinin tamamlanmasından sonra cihazınızda bazı uygulama ve servislerde sorun çıkabilmektedir. Bu gibi sorunlar yüzünden tekrar Stock Rom’a geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Bilgisayarınızın cihazınızı görebilmesi için Samsung Usb Driverlarının bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir, Samsung Android USB Driver İndir – Windows

Samsung Galaxy A5’e Android 8.0 Oreo Yüklemek

Rom yükleme işlemlerine başlamadan önce, verdiğimiz linkden Lineaage OS 15 paketini ve Google Apps paketini indirip android cihazınızın sd kartına atın. Lineage OS, Google arama motoruna ait olan servislerin yüklü olarak içermemesi nedeni ile, Gapps indirmeniz gereken ekstra programlardır. 
samsung-galaxy-a5-android-8-oreo-custom-rom-yukleme
Rom yükleme işlemlerine devam edersek, cihazınıza 3. taraf özel bir kurtarma modu kurmanız gerekiyor, bunun için yazmış olduğumuz, Android TWRP Recovery Nasıl Kurulur? başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz, twrp recovery kurtarma modunu kurduktan sonra, akıllı cihazınızı kapatın ve Recovery modun da tekrar başlatın (Nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız buradaki Fastboot Hızlı Başlatma ve Recovery Menüsüne Geçme makalemizi okuyarak recovery modunda cihazı başlatabilirsiniz.)
Bilgi: Custom rom yükleme işleminden sonra cihazda çeşitli  yazılımsal sorunlar oluşabilir, bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir, ayrıca oluşabilecek sorunlar için sorumluluk almadığımızı belirtiyoruz, buradan Kullanım Koşullarımızı okuyabilirsiniz, ayrıca cihazınızı yedeklemenizi de öneriyoruz.
TWRP Recovery modunda cihazı başlattıktan sonra, gerekli temizlik işlemlerini yapmak için, ana sayfadaki, Wipe komutuna tıklayın, gelen menüden Advanced Wipe`ye tıklayın, ve tekrar gelen yeni menüden, System, Cache ve Data başlıklarına tik koyun, ardından ekran altındaki Swip to wipe çubuğunu sağa doğru kaydırın, ve temizlik işleminin bitmesini bekleyin, bittikten sonra Recovery ana sayfasına gelin, bu kez İnstall komutuna tıklayın, gelen dosya seçme ekranından indirmiş olduğunuz Linage OS 15 dosyasını bulup üzerine tıklayın, gelen menüden ekranın alt tarafındaki, Swip to confirm Flash çubuğunu sağa doğru kaydırarak, romun yüklenmesini başlatın ve bitene kadar bekleyin, rom yüklendikten sonra geri gelip aynı işlemleri Google APPS için uygulayın, daha sonra Reboot komutu ile sistemi yeniden başlatın, yeni romunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz, cihazın başlaması biraz uzun sürebilir endişelenmeyin.

Bu konuda sorun yaşarsanız bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Sony Xperia Z3'e Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.