Sanal Dünya Haberler

Reklam Engelleme Androıd

Reklam engelleme androıd

Reklam engelleme androıd nasıl yapılır? Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte, dijital pazarlama dünyasınında çığır açtığı bir zaman diliminde yaşıyoruz, geliştirilen video oyunlar veya çeşitli amaçlara hizmet eden programların, içerisinde yer alan reklamlar, geliştiricilerin 1. dereceden gelir kaynakları, ancak bazı geliştiricilerin bu durumu biraz abarttığı da gözden kaçırılmamalı, bu yüzden olsa gerek son zamanlarda ücretli androıd cihazda reklam engelleme yazılımları rağbet görmeye başladı.
Kullandığınız her tür mobil Aplikasyon`un içerisinde mutlaka, reklamlar yer alıyor, ancak bu reklamlardan kullanıcıları rahatsız etmeyenleri azınlıkta diyebiliriz, peki androıd cihazda reklam nasıl engellenir? bu makalemizi okuduktan sonra androıd cihazda reklam engelleme işlemini yapmış olacaksınz, makale sonunda tüm işlemleri, en sağlıklı şekilde yerine getirdiğiniz taktirde, istediğiniz uygulamanın reklam yayınını engellemiş olacaksınız.
Root gerekli midir?
reklam engelleme android root iznine, ihtiyaç duymadan işlemlerimizi gerçekleştireceğiz, reklam engellemek için kullanacağımız yazılım reklam engelleme android apk dosyası olan Lucky Patcher, bu program androıd dünyasının lider yama programlarından biridir, her geçen gün geliştirilmekte, yeni özellikler ve yeni yamaları envanterine katılmaktadır.
Adımlar:
reklam engelleme android rootsuz bir şekilde yapmak için, ilk önce verdiğimiz linkden, Lucky Patcher yazılımının, güncel sürümünü indirin ve cihazınıza kurun, ardından içerisine girin (Play Project, bu program hakkında sizi uyaracaktır, ancak onu dikkate almayın, uyarmasının sebebi, size gelecek zararlar değil, sizin etrafa verebileceğiniz zararlardan korkmasıdır, bunu önlemek içinde sanki zararlı çıkacak olan sizmişsiniz gibi davranıyor. (yerseniz) ).
Reklam engelleme androıd
Şunu unutmayın android reklam engelleme programı olarak kullanacağımız Lucky Patcher yıllardır piyasa da yer alan, androıd uygulamalar üzerinde hakimiyet kurma konusunda, bir kilometre taşıdır, android reklam engelleme programı indirmekten ve onlara para yatırmaktansa Lucky Patcher kullanmak daha yararlıdır.

Bakınız: Play Protect Nedir?

Lucky Patcher`ı indirip cihazınıza yükledikten sonra açın, uygulamalarınızı aşağıdaki küçük resimde olduğu gibi listeleyecektir, burada hangi uygulamalarda özel yama kullanabileceğiniz yazmaktadır, mesela Rar uygulamasındaki reklamları kaldıracağız, gördüğünüz gibi uygulama başlığı altında Özel yama kullanılabilir, yazmakta, uygulamaya bir kere, tıkladığımızda, altında bir menü açılacaktır.
Reklam engelleme androıd
Bu menü aşağıdaki resimde, gördüğünüz gibidir, burada Yama Menüsü yazan başlığa tıklayacağız.
Reklam engelleme androıd
Tıkladıktan sonra, resimdeki gibi Düzenlenmiş APK dosyası oluştur seçeneği gelecektir, bu seçeneğe tıklayın.
Reklam engelleme androıd
Karşımıza çeşitli özelliklerin olduğu yeni bir menü geldi, bu menüde diğer özelliklerle pek bir işimiz yok, sadece Apk ile Çoklu yama başlığına tıklayın.
Reklam engelleme androıd
Bu işlemi takiben gelen, aşağıdaki menüde, bizim işaretlediğimiz 3 tane özelliğe sizde tik koyun ve Yeniden Oluştur butonuna basın
Reklam engelleme androıd
Bu adımdan sonra Ekran Görüntüsü almaya gerek duymadığımız, en az üç menü gelecek, bu menülerde, hiçbir şeye dokunmadan Sonraki Adım butonlarına basın, en sonunda resimdeki gibi yama yapmaya başlayacaktır.
Reklam engelleme androıd
Yama yapma işlemi bittikten sonra resimdeki gibi bir, sonuç ekranıyla karşılaşacaksınız, burada Gözat butonuna tıklayın.
Reklam engelleme androıd
Gözat butonuna tıkladıktan sonra size, yamalanmış apk dosyasının olduğu konumu, resimdeki gibi gösterecektir, burada Apk dosyasının üzerine tıklayın.
Reklam engelleme androıd
Gelen menüde yükleme seçenekleri yer almaktadır, burada Kaldır ve yükle seçeneğine basıyoruz
Reklam engelleme androıd
Resimdeki uyarı ekranı ile karşılaşacağız, burada Evet butonuna basıyoruz
Reklam engelleme androıd
Ardından yükleme yaparken, yine Play Project tarafından bir engelle karşılaşacağız, bunun sebebi, Play Project`in engellediği yazılımın, cihazda uygulama kurmaya çalışmasını engellemek, bu engeli aşmak için, Ayrıntılara tıklayıp, resimde gördüğünüz Yine de yükle (güvenli değil) başlığına tıklıyoruz ve yükleme işlemini bitiriyoruz.
Reklam engelleme androıd
Tüm işlemleri yaptık ve örnek olarak kullandığımız Rar uygulamasının içerisindeki reklamları kaldırmak için bu yöntemi kullandık, chrome reklam engelleme android tarayıcılarda yapmak için AdGuard Kullanın bu konuda yaşadığınız problemleri veya görüşlerinizi yorum formunu kullanarak bize iletebilirsiniz.
Bu makale işinize yaradıysa sosyal mecralarda paylaşarak, daha fazla insanın haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bakınız: Play Protect Nedir?

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Android: İndirme Yerini SD Kart Yapma
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.