İlgili Yazılar

PUBG Mobile Grafik Ayarlarını Değiştirme

spot_img

Son zamanların en popüler mobil oyunlarından PUBG Mobile, akışkan bir oyun yapısına sahip, oyundan en iyi performansı almak için grafik ayarlarının doğru yapılması ve FPS değerlerinin iyi olması gerek, bu yazımızda PUBG Mobile grafik ayarlarını değiştirme ve doğru ayarlar konusunda bilgi vereceğiz.

PUBG Mobile`de grafik ayarlarını değiştirme

PUBG Mobile oyununu cihazınız rahat bir şekilde kaldırıyorsa, bu ayarlamalar ile daha verimli hale getirebilirsiniz. PUBG Mobile grafik ayarlarını değiştirmek için, oyuna girin, oyun ana sayfasında resimdeki gibi, sağ altta bulunan çark logosuna tıklayın.

pubg-mobile-grafik-ayarlarını-degistirme-5
pubg-mobile-grafik-ayarlarını-degistirme-5

Açılan Ayarlar bölümünden Grafikler kısmına girin

pubg-mobile-grafik-ayarlarını-degistirme
pubg-mobile-grafik-ayarlarını-degistirme

Bu bölümden gerekli grafik ayarlarını yapabilirsiniz, Kare hızı, grafik kalitesi vb. ayarlamalar yapılabilir, en doğru ayarların hangisi olduğunu bilemiyorsanız, bu sayfanın en aşağısında yer alan Grafikleri otomatik ayarla seçeneğini Etkinleştir butonuna tıklayarak, oyunun cihazınızın özelliklerine göre en iyi performans için kendini ayarlamasını sağlayabilirsiniz.

pubg-mobile-grafik-ayarlarını-degistirme-2
pubg-mobile-grafik-ayarlarını-degistirme-2

Ayarlamalardan sonra bir önceki resimde gösterdiğimiz Tamam butonuna basın, basmazsanız ayarlarınız kaydedilmez, bastıktan sonra ayarların kaydedildiğini gösteren bildirim ekranı gelecektir, burada da Tamam butonuna basın, işlem bu kadar.

PUBG Grafik ayarlarını değiştirme işlemini yaparken, ilk seçenekte yer alan, Grafik ayarları Akıcı seçeneğinden Ultra HD seçeneğine doğru gider, cihazınızın HD desteği yoksa, HDR ve HD seçenekleri aktif olmaz veya en fazla Full HD seçeneğini destekliyorsa, Ultra HD seçeneği aktif olmaz, kare hız ayarı yaparken de cihazınızın zorlanıp zorlanmamasını dikkate alırsanız daha iyi bir oyun deneyimi yakalarsınız, o yüzden kare hızına, Orta veya Düşük seçenekleriyle test ettikten sonra karar verin.

PUBG Mobile Grafik ayarlarında açılmayan seçenekleri açma

Buraya kadar ayarlamaları normal koşullar üzerinden halletmiş olduk, buradan sonra da sizin için önermesekte yine de cihaza göre performans katkıları olabileceğini düşündüğümüz, açık olmayan seçenekleri nasıl açacağınızı anlatacağız.

Öncelikle Marketimizden GFX Tool uygulamasının doğru sürümünü indirin ve cihazınıza yükleyin, ardından içerisine girdikten sonra resimdeki gibi Global seçeneğine dokunun, açılan ayarlar ekranı yan taraftaki gibidir, buradaki ayarlar ise şöyle olmalı;

  • Resolution: Cihaz ekran çözünürlüğünüzü seçin, değiştirmek istiyorsanız cihazınıza en yakın seçeneği işaretleyin.
  • Graphics: Oynamak istediğiniz grafik modunu seçin (Default, HD, HDR, FULL HD, Ultra HD vb.)
  • FPS: Saniye başına kare sayısını belirleyin.
pubg-mobile-grafik-ayarlarını-degistirmek
pubg-mobile-grafik-ayarlarını-degistirmek

Yukarıdaki ayarlar değiştirmek isteyebileceğiniz en temel ayarlardır, ancak program içerisinde yine birçok ayarlama yapmanız mümkündür.

Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra ACCEPT butonuna basarak oyuna girebilirsiniz, bu ayarları bir kez yapmanız yeterlidir, tekrar yapmanıza gerek yok.

PUBG Mobile grafik ayarları değiştirme işlemini en basit haliyle anlattık, bu konuda sorun yaşarsanız forum sitemizde konu açarak uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox