İlgili Yazılar

Play Store karanlık temayı desteklemeye başlayacak

Google Karanlık temasını yakın bir zamanda birçok hizmetinde devreye sokacak.

spot_img

Android 10 yeni yeni yayınlanmaya başlarken, Google, Karanlık tema desteğini sunduğunu göstermişti, şimdi ise çeşitli yazılımlarına bu özelliği yerleştirmeye başladı, Google, bilinen en resmi örnek olan Gmail`in, karanlık temayı desteklediğini bildirmişti, bugün ise XDA Devolepers raporuna göre, Google Play de, Karanlık temanın kullanılacağı tespit edilmiş.

Google Uygulamalarında karanlık tema kullanımı

Google I/O 2019 Geliştirici konferansında, Karanlık temanın tüm sistemlerinde kullanılacağını ancak yavaş yavaş, kendi uygulamalarında etkinleştirdiklerini belirtti.

XDA geliştiricilerinin elde ettiği bilgilere göre, Google bazı kullanıcılar ile bu sürümü, sunucu taraflı olarak test ediyor, Play Store sürümü olarak 16.6.25 seçilmiş, aşağıdaki görüntü bu iddaları güçlendiriyor, ana sayfa ayarlar ve arama sayfasında yer alan bir karanlık tema göze çarpmakta.

google-play-store-karanlık-tema
google-play-store-karanlık-tema

Ayrıca, XDA geliştiricileri tarafından, Play Store hakkında ortaya atılan bir diğer haber ise, yakın bir zamanda uygulama tanıtımlarının kolaylaştırılması için, Play Store`daki tanıtım videolarının otomotik oynatılacağı yönünde, bunun için geliştiricilerin videolarında reklam olmaması gerekiyor.

Neticede, Karanlık temanın, yakın bir zamanda tüm Android kullanıcılarının kullanımına açılacağını söyleyebiliriz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox