İlgili Yazılar

PC Ekranını Telefon ve Tablete Yansıtmak

PC ekranının yanına tablet veya telefonunuzu ikinci ekran olarak konumlandırmak için yapmanız gerekenleri bu yazıda bulacaksınız.

spot_img

Bilgisayar ekranını telefona yansıtmak özellikle oyun oynayanlar veya PC’deki verileri her an elinin altında tutmak isteyenler tarafından uygulanan bir yöntem. Neyse ki ilk başta çok karmaşık gibi gelse de PC ekranını telefona yansıtmak çok basit bir uygulamayla mümkün.

Mevcuttaki monitörün hemen yanına tabletinizi konumlandırmak istiyorsanız mesela, yine bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Yazıyı okumaya devam ederek siz de bilgisayar ekranını tablete bağlama yöntemini öğrenmiş olacaksınız. Üstelik bunun için telefon veya tableti rootlamanız gerekmiyor!

PC ekranını telefona nasıl yansıtabilirim?

Gayet kolay. Yapmanız gereken ilk şey Chrome tarayıcısını ekranını yansıtmak istediğiniz bilgisayara kurmak olmalı.

Daha sonra bu adresten Chrome Uzaktan Masaüstü isimli eklentiyi yükleyip aktif hale getirmeniz gerekiyor.

İsminden de tahmin edebileceğiniz üzere bu eklenti, aynı eklentinin kurulu olduğu bir diğer tablet veya telefonla masaüstünü paylaşabilmenizi sağlıyor. Tamamen ücretsiz olarak üstelik.

Kurulum sonrasında ikincil ekran olarak kullanacağınız tablet veya telefona da Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını mağazadan yüklemeniz gerekiyor. 

Ardından hem bilgisayardaki, hem de telefon veya tabletteki Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasına aynı Gmail hesabıyla oturum açın.

“Uzaktan bağlantıları etkinleştir” butonuna basmanızla birlikte iki cihaz arasında ekran paylaşımını aktif hale getirmiş olacaksınız.

Tabii bunun için güvenlik maksatlı bin PIN oluşturmanız istenecektir. Bu PIN’in 6 haneli olması gerekiyor.

İşlem bu kadar. Son aşamada ikincil ekran olarak kullanacağınız telefon veya tabletin Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını açıp PIN bilgisini girmeniz yeterli. 

Gördüğünüz üzere bilgisayar ekranını telefona yansıtmak veya pc ekranını tablete yansıtmak işte bu kadar basit. Ücretli herhangi bir uygulama yüklemek zorunda değilsiniz, karmaşık adımlar ise hiç yok. 

Bu arada Google Chrome’da kayıtlı olan şifreleri görüntülemek için burayı okumanızda fayda var.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox