İlgili Yazılar

Nokia Eski Günlerine Dönme Sinyali Verdi

spot_img

Bir zamanlar, geminin baş kaptanı olan Nokia, özellikle Samsung ve Apple’ın akıllı telefon pazarına girmesi ile birlikte emekliye ayrılmış ve uzun bir süre de gemiye tekrar binememişti.  Ancak, Ar-Ge çalışmalarını tekrar hızlandıran ve genç bir yapılanma kurarak başa Manipal Institute of Technology’ten transfer ettiği Rajeev Suri’yi (iki gün önce istifa etti) CEO olarak getiren Nokia, bir nebze de olsa kendine geldi. Arka arkaya pazara sunduğu akıllı cihazlarından pozitif tepki alan şirket, bunu bir adım daha ileriye taşıma kararı almış ve onlarca milyar dolarlık yatırımlarını arttırmıştı. Şirket, artık çok daha güçlü ve bu pazarın önemli bir aktörü olarak tekrar gelmek için gün sayıyor. Neden mi? Çünkü 19 Mart tarihinde teknoloji severlere büyük bir sürpriz yapmayı planlıyor.

Londra’da 19 Mart’ta Büyük Bir Sürpriz Yapılacak

Şirket yetkililerine dayandırılan habere göre, Londra’da düzenlenmesi beklenen etkinlikte yeni akıllı cihazlar tanıtılacak. Sadece bir ürün değil, farklı kategorilerdeki 10’a yakın ürünün tanıtılması bekleniyor. Bunlardan biri de Nokia 8.2’nin olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Zira Nokia 8.2, üst segment kullanıcılarına hitap eden harika tasarımı ile dikkat çeken bir model ve amiral gemisi olacak nitelikte.

5G teknolojisini cihazlarında kullanacaklarını ve bu teknolojinin tüm varyasyonlarını deneyeceklerini ifade eden yetkili, 19 Mart’ta yapılacak bu yeni tanıtımlar ile artık Nokia’nın eski günlerine döneceğini ifade etti. Bakalım bu bir iddiadan öteye geçecek mi, yoksa bir zamanların popüler telefon markası olan Nokia’nın tahta tekrar dönmesi bir beklenti olarak mı kalacak? Detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox