MTK USB Driver Nasıl Kurulur? – Windows

mtk-usb-driver-kurulumu

MTK USB Driver Nasıl Kurulur? – Tayvan`da üretim yapan işlemci markası Mediatek, en ekonomik işlemcileri üreten, piyasa da önemli bir paya sahiptir, mobil işlemcilerde hayata geçirdiği ilklerle dikkat çekmektedir, ilk 8, 10, 12 çekirdekli mobil işlemcileri MediaTek yapmıştır.
MediaTek işlemcileri diğer işlemci firmalarına göre daha ucuzdur, o yüzden gerek ülkemizde gerekse Asya menşeli mobil cihaz üreticilerinde sıklıkla kullanılmaktadır, ülkemizde Casper, Kaan, Reeder, Vestel gibi firmalar sıklıkla MediaTek işlemci kullanırken, dünya genelinde  Lenovo, Alcatel, Meizu, Elephone, TPLİNK, Quatro, HTC gibi firmalar Mediatek işlemcili cihazlar üretebilmektedir.
Mediatek işlemcili cihazların bilgisayarlar tarafından tanınması için bilgisayarlarda MTK USB Driverlarının kurulu olması gerekmektedir, ancak MTK driverlarını kurmak diğer markalardaki gibi, setup dosyasına iki kez tıklayıp oyun kurar gibi kurarak devam etmiyor ne yazık ki, endişelenmeyin yine basit, sadece anlatacaklarımızı dikkatli bir biçimde okuyun.
MTK USB Driverlarını kurmak için ilk önce verdiğimiz linke tıklayarak gerekli dosyaları indirip, zip içerisinden bilgisayarınızın masaüstüne çıkartın, ardından Mediatek işlemcili cihazınızın Usb hata ayıklama modunu açın, bunun için cihaz ayarlarından Cihaz Hakkında/Derleme Numarası alanına gelerek derleme numarasına ard arda 5-6 kez tıklayın, bu şekilde cihaz geliştirici seçeneklerini açmış olacaksınız, açtıktan sonra Ayarlar/Geliştirici seçenekleri alanına giderek USB Hata Ayıklama Modunu aktif hale getirin ve usb kablosu yardımıyla cihazınızı bilgisayara bağlayın.
Şimdi BaşlatDenetim MasasıDonanım ve Ses alanına giderek burada Aygıtlar ve Yazıcılar başlığı altından Aygıt Yöneticisine tıklayın. (Windows 7`ye göre anlatıyoruz, Windows 8 ve 10 için benzer seçenekler geçerli olmayabilir, Aygıt Yöneticisini arama yaparak bulabilirsiniz.) aygıt yöneticisini açtığınızda karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecektir, burada Driver yüklü olmayan cihazınızı göreceksiniz.
mtk-usb-driver-kurulumu
Gördüğünüz hatalı aygıta fareniz ile gelip, farenin sağ tuşuna basın, açılan seçeneklerden, Sürücü Yazılımını Güncelleştir seçeneğine tıklayın, gelen bu ekrandan Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayın.
mtk-usb-driver-kurulumu
Gelen ekranda dosya seçmek için Gözat tuşuna basın
mtk-usb-driver-kurulumu
Aşağıda bağlantısını vermiş olduğumuz MTK USB Driver dosyasının, zipten çıkmış halini bulup gösterin, resimdeki gibi
mtk-usb-driver-kurulumu
Cihaz işlemcisine uygun olan dosyayı seçip Tamam butonuna basın, ardından program taramasını yapacak ve size aşağıdaki ekranı açacaktır
mtk-usb-driver-kurulumu
Bu ekranda .inf veya .dll formatlı driver dosyasını seçin, Bilgisayarınız bu driver uyumlu değil, bu cihazınız ile uyumlu değil tarzında bir uyarı verirse yine de yükle seçeneğiyle yükleme işlemini devam ettirin resimdeki gibi Aç (Open) butonuna tıklayın, gelen bu ekranda gördüğünüz seçenekleri sırayla yükleyin, başlığı seçtikten sonra İleri (Next) diyerek devam edin.
mtk-usb-driver-kurulumu
Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra Mediatek işlemcili cihazınız için Driver kurulum işlemini bitirmiş olacaksınız, bu konu da herhangi bir sorun yaşarsanız bize yorum bölümünden yazabilir yahut iletişim bölümünden posta gönderebilirsiniz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Programsız Her Siteden Film veya Video İndirme

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here