İlgili Yazılar

mso.dll Hata Çözümü

mso.dll hatası mı alıyorsunuz? Bu sorunu çözmek için kesinlikle doğru adrese geldiniz!

spot_img

mso.dll hata çözümünü arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Başa geldiği zaman hayli can sıkıcı olabilen bu hata tahmin edebileceğiniz üzere mso.dll’in bozulması halinde ortaya çıkar.

Çözümünün ne kadar basit olduğunu öğrendiğinizde şaşıracağınız hatayı gidermek için rehberimizi okumaya devam edin. Böylece dakikalar içerisinde mso.dll geri yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

mso.dll hata neden olur?

Bilmeyenler için belirtelim: Bu önemli DLL dosyası Microsoft tarafından geliştirilen MS Office ve Visual Studio gibi programların bir parçasıdır. “Mso.dll bulunamadı” hatası veren çoğu bilgisayarda da bu programlar yüklüdür. DLL’in silinmesi, bozulması veya yanlış bir sürümle değiştirilmesi sonucu bu hata ortaya çıkabilir.

Keza virüs bulaşması da mso.dll hatasına yol açabilir. Neyse ki bu sorunu gidermek pek de zor değil. Bilgisayarınızda çıkan mso.dll hatalarını çözmek için izleyebileceğiniz birkaç farklı yol var. İşte onlardan bazıları:

Hata veren programı baştan kurun

Daha önce de bahsettiğimiz üzere mso.dll bulunamadı hatası çoğunlukla Office veya Visual Studio programlarını çalıştırmak istediğinizde karşınıza çıkar. Bu dosyayı yerine geri getirmek içinse iki seçeneğiniz var: Ya bulduğunuz bir siteden ilgili DLL dosyasını yeniden indirin, ya da hata veren programları tekrar kurun.

Geri dönüşüm kutusunu kullanın

Eğer mso.dll dosyasını yanlışlıkla sildiyseniz hemen geri dönüşüm kutusundan kurtarın ve ait olduğu klasöre taşıyın. Hata eseri geri dönüşüm kutusunu boşalttıysanız ve mso.dll’i internetten indirmek istemiyorsanız, sistem geri yükleme noktası ile geriye doğru gidip dosyayı kurtarabilmeniz mümkündür.

Bu tür DLL dosyalarını indirme yöntemini pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü Google’a mso.dll indir yazdığınız zaman çıkan siteler virüs barındırıyor olabilir. Her zaman için dikkati elden bırakmamakta fayda var.

MTK USB driver kurulumu rehberine buradan ulaşabileceğinizi de hatırlatalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox