İlgili Yazılar

Mobil Veri Hızı Nasıl Arttırılır?

Telefonunuzun internet hızını arttırmak için gerçekleştirebileceğiniz işlemleri bu rehberde bulacaksınız.

spot_img

Mobil veri hızı arttırmak istiyorsanız doğru adrese geldiniz. Bu yazıda kullandığınız Android veya iOS telefonun internet hızını arttırmak için yapabileceğiniz basit işlemlerden bahsedeceğiz. Hiçbir teknik bilgi gerektirmeyen bazı adımları tamamlayarak siz de internette eskisinden daha hızlı gezinebileceksiniz.

Mobil veri hızı arttırmak için ne yapılabilir?

Aşağıdaki yönergelere uyarak mobil veri hızını gözle görülür şekilde arttırabilmeniz mümkündür.

1- Telefonu yeniden başlatın

Klişe gibi duruyor, kabul. Ancak çoğu zaman bu yöntem işe yarar. Telefonu yeniden başlatıp mobil veriyi aç/kapa yaptıktan sonra internetin hızlanmasına şahit olabilirsiniz.

2- Yerinizi değiştirin

Birçok fiziksel faktör gibi ortamın kapalı ve duvarlarla örtülü olması internet hızınıza olumsuz etki edebilir. Veya evin bir odasında internet diğer odalara nazaran daha yavaş çekiyor olabilir. Bunu test etmek ve en hızlı konumu keşfetmek için yerinizi değiştirmeniz gerekiyor.

3- Hücresel veri kullanımını kısıtlayın

Spotify gibi uygulamalar siz fark etmeseniz bile arka planda veri alışverişi gerçekleştirebilir. Haliyle bu da diğer uygulamaları kullanırken internetin yavaşlamasına yol açar.

iOS için Ayarlar > Hücresel veri menüsünden, Android içinse Ayarlar > Bağlantı ve internet > Mobil veri > Uygulamaların veri kullanımı bölümüne girerek arka planda internet kullanımını sınırlayabilirsiniz.

4- Veri tasarrufu modunu kapatın

Siz farkında olmayabilirsiniz ama belki veri tasarrufunu aktifleştirdiğiniz için internetiniz yavaşlamıştır. Telefonunuzda böyle bir özellik varsa Ayarlar > Hücresel veri menüsüne girip kapalı hale getirin.

5- VPN uygulaması açık kalmışsa kapatın

Yasaklı web sitelerine girmek için kullandığınız VPN uygulamaları arka planda hala aktifse internet bağlantınız gözle görülür ölçüde yavaşlar. Hızlandırmak için VPN’i kapatın ve kendi internetinizle gezinmeye başlayın.

Bu arada eğer mevcut kablolu internetinizi kablosuz hale getirmek istiyorsanız rehberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox