Sanal Dünya Haberler

Mobil Oyun Pazarı Ne Kadar Büyük

Mobil Oyun Pazarı Zirvede

Mobil Oyun Pazarı Zirvede ! – Androıd ve IOS işletim sistemlerinin liderliğinde büyümeye devam eden, mobil oyun pazarı, dünya sinema sektörünün lideri olan Hollywood`a rakip oldu. Geride bıraktığımız yıl içerisinde sadece legal olarak, akıllı telefon ve tabletlere 31,7 milyar oyun uygulaması indirildi, ve yılı 40 milyar dolarlık bir bütçeyle kapatan, oyun sektörü ortalama olarak %400 büyüme oranı elde etti.
Bu büyüme oranı, mobil oyun pazarını, en geniş gelirli oyun pazarı haline getirdi. 2017 itibariyle tüm sistemler dahil, en çok kazandıran 10 uygulama arasından 9`u mobil oyun olarak göze çarptı. Geriye kalan 1 uygulamanın Netflix olmasıda bizi şaşırtmadı doğrusu. İlk 50 sıralamasının yine 47`si oyun. Ülkemiz genelde birçok olumsuz durumda dünya liderliğini korurken, oyun sektöründe 30 milyon aktif oyuncu kitlesine sahip.
Oyunların gençlerimizi nasıl etkilediği, ne yönde eğilimlere maruz bıraktığı, birçok kez eleştirilse de, 2016 Counter-Strike: Global Offensive, Dünya Şampiyonunun, Türk takımı olduğunu hatırlatmak gerekiyor. 
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Samsung Galaxy S7/S7 Edge`e S8 Portlu Rom Kurulumu
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.