Sanal Dünya Haberler

Mobil Ödemede Lider Türkiye

Mobil Ödemede Lider Türkiye

Mobil Ödemede Lider Türkiye – Dijital dünyada, belirli alanlarda adından sıklıkla, bahsettiren ülkemiz, daha çok tüketici tarafımızla, listelerdeki birinci sırayı koruyor, yine bir tüketici listesinde 1 numarayız.
Mobil Ödemedeki Başarımız Growth From Knowledge – Gfk, adlı araştırma şirketi bir araştırma yapmaya karar vermiş, araştırmanın adı “2017 Teknoloji Trendleri” bu araştırma dahilinde global dijital dünyanın en fazla kullanılan araçlarını analiz etmiş ve listesini; mobil ödeme, sanal gerçeklik, akıllı evler, otonom (bağımsız) araçlar ve giyilebilir teknolojiler olarak kategorize etmiş.

Dünya çapında, 20 ülkede, 18 yaşının üstündeki 20 bine yakın online tüketici ile yapılan araştırmada, tüketicilerin %30`unun imkanı olan yerlerde ödemeleri, mobil cihazları aracılığı ile yaptığı belirtiliyor. 

Ülkemizde ise tüketicilerin %45`i imkanı olan yerlerde ödemeleri, mobil cihazları aracılığı ile yaparak, dünya ortalamasının, üzerinde önemli bir fark yarattı. 
Giyilebilir teknoloji grubuna giren akıllı saat satışlarının, geçtiğimiz yıl, adet satışı baz alındığında, %116 artış gösterdiği ve 62 bine ulaştığı ifade edildi. 2018 yılında ise Global dünya pazarında, her 10 akıllı cihaza 1 akıllı saat düşeceği yönündeki iddiasını eklemekten çekinmeyen Gfk, Türkiye`de bu oranın 1000/5 olacağı yönünde öngörüde bulundu. Bu konuda sizin düşünceleriniz neler?, yorum kısmından bizimle paylaşın.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Androıd Parlaklığı İstediğiniz Gibi Ayarlama
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.