İlgili Yazılar

Letgo Hesap İnceleme Altında Sorunu ve Çözümü

İkinci el eşya satış uygulaması Letgo'daki hesabınız inceleme altındaysa geçmiş olsun, bu sorunun çözümü çok zor.

spot_img

Letgo hesap inceleme altında hatası zaman zaman kurallara uygun satış yapan kullanıcıların dahi karşısına çıkabiliyor. Bu hata alındığı zaman insanlar popüler ikinci el satış uygulamasındaki hesaplarına erişemiyor, mesajlara yanıt veremiyor ve yeni ilan yayınlayamıyorlar.

Bir nevi hesapları yasaklanıyor. İşin kötü tarafı ortada gerçek bir inceleme de yok. Letgo’da “Hesabınız inceleme altında” hatası alan çoğu kullanıcının profili kalıcı olarak yasaklanıyor.

Bu soruna çözüm olarak yeni üyelik açmak akla gelen ilk yöntem. Ancak bu tam manasıyla bir çözüm sayılmaz, çünkü bunu yaptığınız zaman eski hesabın aldığı tüm olumlu yorumlar ve satılmış olarak işaretlenen ilanları siliniyor. İkinci el eşya satışında güven çok önemli bir unsur olduğu için bu durum öyle kolayca geçiştirilebilecek bir kayıp değil.

Letgo hesap inceleme hatası niye olur?

Bunun en büyük sebebi size gönderilen pazarlık tekliflerine küfürlü cevap vermek olabilir. Örneğin bir alıcı sizi ardı kesilmeyen sorularla darlıyorsa onu engelleyip geçebilirsiniz. Fakat tutup küfürlü cevap verirseniz, karşı taraf sizi şikayet eder. Bu da Letgo hesap inceleme altında hatasıyla karşılaşmanıza yol açabilir.

Ek olarak satışı yasak olan içki, sigara veya elektronik sigara gibi ürünleri satmaya kalkmak da hesabınızın inceleme altına girmesine neden olabilir. 

Letgo’ya nasıl ulaşabilirim?

Baştan belirtelim: Letgo ABD menşeli bir firma. Türkiye’de ofisi veya şubesi yok. Dahası, Türkçe destek alabileceğiniz bir çağrı merkezi de yok. Bu yüzden yapabileceğiniz tek şey info@letgo.com adresine hesabınızın tekrar açılmasını talep ettiğiniz bir e-posta göndermek.

Ancak Google’da ufak bir arama yaptığınızda Letgo’nun bu taleplere de tekdüze cevaplar verdiğini görebilirsiniz. Yani Letgo’da inceleme altına giren hesabı açmak çok zor.

“Letgo ilan yayınlayanlardan bir ücret alıyor mu?” sorusunu cevapladığımız yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox