RomSanal Dünya Haberler

Lenovo A7000 Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme

lenovo-a7000-android-8.0-oreo-custom-rom-yukleme

Lenovo A7000’e Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme, Lenovo markasının 2015 yılında çıkarmış olduğu A7000 ürünü oldukça beğenilmiştir. 8 MP arka kamerası ve 5 MP ön kamerası ile selfie dünyasına hızlı bir giriş yapmıştır.  Kutusundan 5.0 android işletim sistemi ile çıkan ürün, en son gelen güncellemeler sayesinde 6.0 işletim sistemini görmüştür.  TWRP recovery yüklenmiş olan cihazda, aynı zamanda root’ da atılmışsa çok rahat bir şekilde daha yüksek bir android sürümü kurulabilmektedir.  Ürüne rom atmak isteyen kullanıcılar, telefonda bulunan verileri ve bilgileri yedeklemeleri önerilmektedir. Rom atma işlemlerine geçmeden önce ihtiyaç duyulan iki adet paket bulunmaktadır. Bunlar, Lineage OS 15 ve Google apss paketidir. Bu paketleri makale altındaki verdiğimiz linkden indirebilirsiniz.

Lenovo A7000’e Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme

Öncellikle yapmanız gereken ilk işlem Lineaage OS 15 paketini ve Google apps paketini indirmenizdir. İşinize lazım olacak bu paketleri indirdikten sonra, cihaz sd kart hafızasına atın.
Rom yükleme işlemlerine devam etmek için, cihazınıza 3. taraf özel bir kurtarma modu kurmanız gerekiyor, bunun için yazmış olduğumuz, Android TWRP Recovery Nasıl Kurulur? başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz, twrp recovery kurtarma modunu kurduktan sonra, akıllı cihazınızı kapatın ve Recovery modun da tekrar başlatın (Nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız buradaki Fastboot Hızlı Başlatma ve Recovery Menüsüne Geçme makalemizi okuyarak recovery modunda cihazı başlatabilirsiniz.)
Bilgi: Custom rom yükleme işleminden sonra cihazda çeşitli  yazılımsal sorunlar oluşabilir, bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir, ayrıca oluşabilecek sorunlar için sorumluluk almadığımızı belirtiyoruz, buradan Kullanım Koşullarımızı okuyabilirsiniz, ayrıca cihazınızı yedeklemenizi de öneriyoruz.

TWRP Recovery modunda cihazı başlattıktan sonra, gerekli temizlik işlemlerini yapmak için, ana sayfadaki, Wipe komutuna tıklayın, gelen menüden Advanced Wipe`ye tıklayın, ve tekrar gelen yeni menüden, System, Cache ve Data başlıklarına tik koyun, ardından ekran altındaki Swip to wipe çubuğunu sağa doğru kaydırın, ve temizlik işleminin bitmesini bekleyin, bittikten sonra Recovery ana sayfasına gelin, bu kez İnstall komutuna tıklayın, gelen dosya seçme ekranından indirmiş olduğunuz Linage OS 15 dosyasını bulup üzerine tıklayın, gelen menüden ekranın alt tarafındaki, Swip to confirm Flash çubuğunu sağa doğru kaydırarak, romun yüklenmesini başlatın ve bitene kadar bekleyin, rom yüklendikten sonra geri gelip aynı işlemleri Google APPS için uygulayın, daha sonra Reboot komutu ile sistemi yeniden başlatın, yeni romunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz, cihazın başlaması biraz uzun sürebilir endişelenmeyin.
Sonra cihazı yeniden başlattıktan itibaren Android 8.0 işletim sisteminin yeni özelliklerine inceleyebilirsiniz.
Bu makalemizde Lenovo A7000’e Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme işlemini anlattık bu konuda sorun yaşarsanız bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Fatih Ağına Bağlanma 2018 - 2019
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.