İlgili Yazılar

Kişileri PC’ye veya Android Telefona İndirmek

Android cihazınızdaki rehber yedeğini telefona kaydetmek veya PC'ye aktarmak için yapmanız gerekenler bu yazıda.

spot_img

Android kişileri dışa aktarma işlemini yaparak telefonunuzun kırılması, bozulması veya çökmesi sonucu rehberinizin kaybolmasının önüne geçebilmeniz mümkün. Bunun için kullanabileceğiniz çeşitli android rehber aktarma uygulaması Google Play Store’daki yerini almış durumda. Oysa Android işletim sisteminin ilk sürümlerinden itibaren hiçbir ek uygulama kullanmak zorunda kalmadan rehberinizi dışarı aktarabilirsiniz.

Dışarıya aktardığınız rehber kişileri .CSV formatında tek bir dosya halinde telefonunuza kaydedilecektir. Sanılanın aksine android csv dosyası açmanız gerekmiyor. Yine aynı CSV dosyasını kullanarak Android csv dosyası içe aktarma yaparak rehberinizi eski haline kolayca getirebilirsiniz.

Android rehberi dışarı aktarma nasıl yapılır?

Aşağıdaki satırları okuyarak siz de Android rehberini PC’ye aktarma işlemini yapabilirsiniz.

  • Eğer Android rehber yedeği almak istiyorsanız Ayarlar > Hesaplar ve senkronizasyon bölümüne girin. Ardından açılan listede Google hesabınızı bulun ve “Senkronize et” butonuna dokunun. 
  • PC’nizi açın ve tarayıcınız üzerinden Gmail’e giriş yapın. “Rehber”e girin ve “Dışarı aktar” seçeneğine tıklayın. Google CSV ve Outlook CSV formatları arasında istediğinizi seçin. Hepsi bu kadar. Saniyeler içerisinde rehberiniz dışarı aktarılmış olacaktır.

Daha sonra indirmiş olduğunuz Android rehber yedek dosyasını bilgisayarınızda veya cep telefonunuzda saklayabilmeniz mümkün. Fakat telefonunuzda kullandığınız Gmail hesabının rehber senkronizasyonu açıksa bunu yapmanıza gerek yok. Başka bir telefon veya bilgisayarda aynı hesapla oturum açtığınızda kişi listeniz otomatik olarak geri yüklenecektir.

Kişileri Android telefona indirmek

Öte yandan kişi listenizi Android telefonunuza aktarmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • “Kişiler” uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki “…” simgesine dokunun.
  • Açılan menüde “Dışarı aktar / İçeri aktar” butonunu seçin ve rehberinizin CSV formatındaki yedeğini SD kart veya dahili hafızaya indirin.

Gördüğünüz üzere Android rehberi yedekleme bu kadar kolay.

Eğer yazımızı beğendiyseniz bu adresteki Android cache temizleme rehberini de okuyabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox