İlgili Yazılar

iPhone’da Sim Kilidi Kaldırma ve Açma

Her seferinde SIM kilidini tuşlamaktan sıkıldıysanız iPhone'unuzun SIM kilidini iptal edebilirsiniz.

spot_img

iPhone’da sim kilidi kaldırmak tıpkı Android cihazlarda olduğu gibi çok kolay. Yalnızca saniyeler içerisinde telefonunuzun SIM kilidini kaldırabilir, her yeniden başlattığınızda şifre tuşlama zorunluluğundan kurtulabilirsiniz.

Çoğu kişi iPhone sim kilidini hırsızlara karşı bir güvence olarak kullanıyor. Oysa telefon bir kez çalındığında hattınız doğrudan çöpe atılacağı için SIM kilidinin pek bir manası kalmayacaktır. Bunun dışında telefonu yeniden başlattığınızda hem SIM kilidini, hem de tuş kilidini açmak ekstra zaman ve uğraşı gerektirir. 

Üstelik insanlık hali, SIM kilidini 3 kez üst üste yanlış girebilirsiniz. Bu durumda PUK kodunu girmeniz istenecektir. Hattınıza ait kartı çöpe attıysanız veya bulamıyorsanız müşteri hizmetlerini aramanız icap eder. Boş yere zaman kaybetmiş olursunuz.

iPhone’da sim kilidi nasıl kaldırılır?

Çok basit. iPhone’un SIM kilidini açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  • Ayarlar uygulamasını açıp WiFi’in hemen altındaki Hücresel’e basın. 
  • Açılan menüde SIM PIN’i göreceksiniz. Buna dokunun. 
  • SIM PIN’i buradan açıp kapatabilirsiniz. Tabii teyit için iPhone sizden bir kez daha SIM kilidini doğru girmenizi isteyecektir.

Gördüğünüz üzere iPhone SIM kilidini iptal etmek için öyle çok da uğraşmanıza gerek yok. Eğer yarın bir gün iPhone SIM kilidi koymak isterseniz yine aynı menüyü kullanabilirsiniz.

iPhone sim kilidi nasıl açılır?

iPhone veya hücresel veri desteğine sahip iPad’inizde SIM kilidini yalnızca cihaz yeniden başlatıldığında girmeniz sizden istenir. Bir kere SIM kilidi açıldıktan sonra cihaz kapanana kadar tekrar tuşlamanıza gerek yoktur.

SIM kilidi diğer tüm telefonlarda olduğu gibi iPhone’larda da 4 haneli rakamlardan oluşur. SIM kilidini iPhone üzerinden değiştirebileceğiniz gibi, unutmanız halinde operatörünüzün müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Bu arada iPhone’unuzun varsayılan navigasyon uygulamasını Waze olarak ayarlamak istiyorsanız yapmanız gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox