İlgili Yazılar

iPhone’da Resmi ve Fotoğrafı Yazıya Çevirme

Çektiğiniz ders notlarını metne çevirmek için iPhone'a özel geliştirilen uygulamalardan faydalanabilirsiniz!

spot_img

iPhone’da resmi ve fotoğrafı yazıya çevirmek için kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar mevcut. Daha çok öğrenciler tarafından tercih edilen bu uygulamalar sayesinde zamandan tasarruf edebilmek mümkün hale geliyor. 

Örnek vermek gerekirse öğrenciler iPhone resmi yazıya çevirme uygulamalarını ders not fotoğraflarını yazıya çevirip saklamak için kullanıyor. Böylece fotoğrafta yer alan yazıları not defterine kaydedebilmek, sonra arkadaşlarla daha rahat paylaşabilmek mümkün oluyor.

Tabii iPhone ücretsiz fotoğrafı yazıya çevirme uygulamalarının tek kullanım alanı bununla da sınırlı değil. Şu veya bu sebepten ötürü resim halinden yazıya çevirmek istediğiniz herhangi bir görseli gayet başarılı bir şekilde metin haline getirebiliyorsunuz.

Bu yazıda da kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz iPhone resmi yazıya çevirme uygulamalarından kısaca bahsedeceğiz. 

Hazırsanız başlayalım!

iPhone’da resmi yazıya çevirmek için en iyi uygulamalar

1- Prizmo Go

iPhone ve iPad’lerde kullanabileceğiniz bu ücretsiz uygulama, kamerayla çektiğiniz veya halihazırda galerinizde bulunan bir fotoğrafı metne çevirebiliyor. Daha sonra oluşturulan bu metni hızlıca redakte edibiliyor, ardından arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Kullanması çok kolay ve ücretsiz olan Prizmo Go’yu iOS cihazınıza yüklemek için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

2- Adobe Scan

Daha çok mobil PDF tarayıcısı olarak kullanılan Adobe Scan, isminden de anlaşılacağı üzere Adobe tarafından geliştirilmiş bir uygulama. OCR özelliği sayesinde fotoğrafları PDF’e çevirebileceğiniz gibi, TXT formatında da çıktı alabiliyorsunuz.

3- CamScanner

Bulut sunucu desteği olan CamScanner, yazıya çevrilmiş fotoğrafları telefonunuzdan silseniz dahi saklayabiliyor. Türkçe dil desteği sayesinde iPhone resimleri yazıya çevirme noktasında gayet tatmin edici sonuç verdiğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz olması ve el yazılarını dahi metne çevirebilmesi, bu uygulamanın en büyük artıları arasında yer alıyor.

Ek olarak iOS’ta Telegram’ın dilini Türkçeye çevirmek için sizi şöyle alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox