İlgili Yazılar

iPhone ve iPad Silinmeyen Uygulama Silme

iPhone veya iPad'inizde yüklü bulunan ama hiç kullanmadığınız uygulamaları silerek dahili hafızada yer açmanın yolunu öğrenin!

spot_img

iPhone silinmeyen uygulamaları silmek telefonunuzun dahili hafızasında ekstradan yer elde edebilmenize imkân tanır. Bu sayede telefonunuzun 16 GB veya 32 GB hafızaya sahip olması bir sorun teşkil etmekten çıkar.

Aslına bakılırsa iPhone veya iPad’lerde fabrika çıkışı yüklü bulunan uygulamaların çoğu hayli kullanışlı. Müzik’ten Takvim’e, Kamera’dan Telefon’a ve daha nice uygulamanın günlük hayatta kullanıldığı bir gerçek. Fakat bunun dışında Pusula, Hatırlatıcı, İpuçları, Podcastler, Borsa ve Hesap Makinesi gibi pek kullanılmayan ve gözden çıkarabileceğiniz uygulamalar da yok değil.

Kullanmadığınız uygulamaları iPhone veya iPad’inizde neden boşa yüklü tutasınız ki, değil mi? Özellikle de dahili hafızanız sürekli doluyor ve bu durum telefonunuzun yavaşlamasına neden oluyorsa. Oysa iphone silinmeyen uygulama silme işlemi sayesinde boş alan elde edebilmeniz mümkün.

iPhone silinmeyen uygulamalar nasıl silinir?

Öncelikle ios silinmeyen uygulamaları silme işlemi için telefon veya tabletinizin Jailbreak edilmiş olması şart. Aksi takdirde yalnızca Apple’ın kaldırılmasına izin verdiği uygulamaları silebilirsiniz, o kadar.

Bunun dışında ios silinmeyen uygulama silmenin tek yolu, Jailbreak işlemi sonrası telefona yüklenen Cydia uygulamasını açmak. Ardından CyDelete isimli tweak’i kurarak istisnasız herhangi bir uygulamayı başarıyla kaldırabilirsiniz.

Aynı şey iOS işletim sistemini kullandığı için ipad silinmeyen uygulamalar söz konusu olduğunda da geçerli. Telefon veya tablet arasında silinmeyen uygulamaları silme noktasında herhangi bir fark yok yani.

Jailbreak olmadan uygulama silmek

Eğer cihazınızın garanti dışı kalmasını istemiyor ve veri güvenliği açısından Jailbreak işlemine pek güvenmiyorsanız, İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları’nı ayarlama menüsünden uygulamalara erişimi kısıtlayabilirsiniz.

Böylelikle uygulamalar telefonunuzda yüklü kalmaya ve yer kaplamaya devam eder. Ancak siz bunları görmemiş olursunuz.

Ayrıca iOS 13.5 işletim sisteminde Jailbreak yapma yöntemi için bu rehberi okuyabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox