İlgili Yazılar

iPhone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır? Güncel

Meraklı gözlerden saklamak istediğiniz iPhone uygulamalarını ana ekrandan kaldırabilmek pekala mümkün.

spot_img

iPhone uygulama gizleme söz konusu olduğunda kesinlikle Android’in çok daha gerisinde. Neticede bugün herhangi bir Android telefon sahibi, istemediği uygulamaları ana ekranından kolayca kaldırabiliyor. Fakat söz konusu iPhone’lar olduğunda durum biraz daha karışık. Öyle ki çoğu kullanıcı  iphone uygulama gizleme nasıl yapılır bilmiyor bile!

Ancak birazdan okuyacağınız satırlar sayesinde sizler iPhone uygulama gizlemeyi açmayı öğrenecek, meraklı gözlerden saklamak istediğiniz programları kolayca halının altına süpürebileceksiniz. Hazırsanız bunu nasıl yapacağınızdan biraz bahsedelim.

iPhone uygulama gizleme 2021

Sanılanın aksine iPhone uygulama gizleme ayarlar menüsünden yapılmıyor. Bunun için ekran kilidini açıp ana ekrana gelmeli ve aşağıdaki adımları izlemelisiniz. Haliyle iPhone uygulama gizlemeyi kaldırmak da açıp kapatabileceğiniz bir ayar değil.

  • Gizlemek istediğiniz uygulamayı bir klasörün içine taşıyın.
  • Daha sonra uygulama ikonunun üzerine basılı tutun ve aynı klasörün ikinci sayfasına taşıyın. Böylece uygulama klasörün içinde gözükmeyecektir.

Yalnız bu yöntem sadece uygulamayı ana ekrandan kaldırmaya yarar, o kadar. Arama çubuğuna yazıldığı zaman uygulama yine gözükecektir. Bunun için yapılması gerekenler ise şu şekildedir:

  • Ayarlar > Uygulamalar’a girin.
  • Gizlemek istediğiniz uygulamanın üzerine basın. Açılan sayfadan “Siri & Öneriler” ve “Arama” ayarlarını kapalı konuma getirin.

Böylece arama yerine yazılsa dahi uygulama ismi karşınıza çıkmayacaktır. Ek olarak Siri tarafından da önerilmeyecektir.

Gördüğünüz üzere iOS uygulama gizleme programlarına hiç gerek kalmadan sistemsel olarak istenen programları gizlemeye olanak sağlıyor. Eğer ilk baştaki klasörün içine uygulamayı saklama fikrini beğenmediyseniz bir diğer yönteme hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Gizlemek istediğiniz uygulamayı yeni bir sayfaya taşıyın.
  • Ekranın boş bir köşesine basılı tutun. Sayfaları gösteren (…) şeklindeki ikonlara basın ve sayfaları önizleyin.
  • Sağ üst köşedeki tik işaretini kapatıp ilgili sayfanın tamamen görüntülenmesini kapatabilirsiniz.

Eğer iPhone’a format atmak istiyorsanız sizi şöyle alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox