İPhone

İPhone Şifre Sistemleri

iphone-sifre-sistemleri
İphone şifre sistemleri, Apple tarafından üretilen cihazlarının güvenliği, kullanıcıların belirlediği şifreler sayesinde sağlanmaktadır. Bu şifleler zaman içerisinde unutulmakta ve cihazların kullanılması imkansız hale gelmektedir. Bu sebeple, İphone şifre sistemleri için farklı yazılımlar geliştirmekte ve kullanıcıların şifre konusunda sorun yaşamalarını engellemektedir. Unutulan şifreler rahat bir şekilde değiştirilmektedir.

Mac ürünlerini kullanan ve şifrelerini değiştirmek isteyen bireylerin yapması gereken işlemler,  Apple kimliği hesap sayfasına giriş yaparak, güvenlik bölümünde yer alan parola değiştir butonuna tıklamalıdır. Açılan sayfada yer alan yeni şifre bölümüne, istediğiniz rakam ve harfleri yazabilir ve yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Güvenliği ön planda tutan Apple, şifre sistemlerini de yeni yazılımlar geliştirmeye devam etmektedir. Bu gelişen yeni yazılımların en büyük örneği parmak izi tanıma programladır. Apple, bu programı yeni ürünlerinde kullanmaya başlamıştır. Kullanıcılar istediği parmağını telefona tanıtarak, kullanım güvenliğini sağlayabilir. Ayrıca, Apple kullanıcılarını 5 farklı parmak izi tanıtma şansı da vermiştir.

Tanıttığınız parmağınız ile cihazınızın Home tuşuna basarak veya dokunarak; masa üstünü açabilirsiniz. Uygulama indirme işlemlerini, yine parmak iziniz ile gerçekleştirebilirsiniz. Parmak izi tanıtma işlemleri, telefonunuzun ayar kısmında bulunan parola sekmesinden gerçekleşmektedir. Sekmeye giriş yapıldığında ekranda yer alan ‘parmak izi ekle’ bölümüne basarak sizden istenilen adımları uyguladığınız taktirde, parmak izi şifreniz aktifleştirilmiş olacaktır. Ayrıca Apple cihazınızda güvenliği sağlamak için, masaüstü ekranına 6 veya 4 haneden oluşan bir şifre de koyabilirsiniz. Apple şifre sistemleri, farkı yöntemler ile çeşitlilik göstermektedir.

vtcybers@gmail.com
İlginize:  İPhone: Depolama Alanını Genişletme
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.