İPhone Nasıl Kullanılır?

iphone-nasil-kullanılır

İPhone Nasıl Kullanılır?, İphone genel olarak çok kolay kullanılan bir cihaz değildir. İPhone kullanımına, birçok kişi için alışılması güç bir işletim sistemi gözü ile bakılmaktadır. Bu durum oldukça doğaldır. Özellikle telefonu yeni kullanmaya başlayan kişiler yeni işletim sistemine hemen adapte olamamaktadır. Bunun sebebi ise, her gün gelişen yazılımlardır.

Apple sürekli yeni güncellemelerini kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. İPhone kullanımı, genel olarak ayarlar sekmesinden oluşmaktadır. Ayarlar sekmesi sayesinde, kullanıcı telefonun birçok özelliğini kendine göre ayarlayabilir. Yeni bir Apple kullanıcısının yapması gereken ilk işlem, kendine bir Apple kimliği oluşturmaktır. Bu işlem telefon veya bilgisayar üzerinden yapılabilir. Kimlik oluşturulduktan sonra Apple ürünlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

İPhone Nasıl Kullanılır?

Özellikle başka bir işletim sisteminden İos’a geçiş yapan kullanıcıların yaşadığı ilk problem geri tuşunun telefonun üst kısmında olmasıdır. Alışılması güç bir durum gibi gözükse de, telefonu bir süre kullandıktan sonra bu sorun ortadan kalmaktadır. Saat, tarih ve diğer özellikler telefonun ayar kısmından yapılabilmektedir. Özellikle İPhone kullanımında diğer bir sorun ise, müzik indirme işlemlerinin Andoid işletim sistemine göre çok farklı olmasıdır. Bu işlemi de İtures üzerinden çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İos yazımı fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Özellikleri bakımından kullanıcılarına zevkli bir iletişim özgürlüğü sunar. Genel masaüstünü Home tuşu ile yönetebilir ve telefonun neredeyse birçok özelliğini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. İPhone kullanımına başlandığında, telefon alışkanlığınız bambaşka bir boyuta taşınacak ve zaman içerisinde pratik bir İos yazılım bilgisine sahip olacaksınız.

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Android: Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir? (Root'suz)

Leave a Reply