İlgili Yazılar

iPhone 12 bir türlü tanıtılamıyor! Yeni gelişme yaşandı

iPhone 12 tanıtımının bir kez daha ertelendiği iddia edildi.

spot_img

iPhone 12 ile ilgili her hafta farklı bir söylenti ortaya çıkıyor. Son yayılan iddiaya göre; Apple’ın kısa süre içerisinde çıkarması beklenen modellerin büyük bölümünün olumsuz durumlarda harekete geçme amacıyla telafi ettiği güvencelerine rağmen gecikmelerle karşı karşıya kaldığı yönünde. Bu iddiayı ortaya atan isim ise, isabetli raporlarıyla bilinen Ming-Chi Kuo.

Ön sipariş alımları birkaç gün önce Apple tarafından yapılan duyuruyla birlikte başlayan ve teslimat taleplerinin beklenenden daha yüksek seviyede olması sebebiyle Mayıs ayına ertelendiği görülen yeni iPhone SE, Türkiye’de de satışa çıkarıldı.

Kuo, bu çeyrek içerisinde 12 ila 14 milyon adet yeni iPhone SE’nin, 3. çeyrekte ise 10.000.000 iPhone SE’nin üretilmesinin planlandığını açıkladı. Ayrıca son zamanlarda koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik anlamda etkilenen Dünya ülkelerindeki belirsizlik sebebiyle tüketicilerin tasarruf yapma arzularının iPhone 11 yerine, iPhone SE’ye yönlenmesine sebep olacağını sözlerine ekledi.

iPhone 12 açıklaması

iPhone 12 bir türlü tanıtılamıyor! Yeni gelişme yaşandı

Kuo, yakın zamanda çıkacağı ifade edilen iPhone 12 modeliyle ilgili de açıklama altına imza attı. Seyahat yasaklarından dolayı Apple’ın yerel çalışanlarına daha fazla yetki tanımak zorunda kaldığını ve bu kapsamda 1 ay gecikme yaşandığını ileten Kuo; aynı zamanda mmWawe anteninin Nisan ayında tekrardan tasarlama zorunluluğun ortaya çıkmasıyla birlikte tanıtımın daha da geciktiğini aktardı.

Tüm iPhone 12 modellerinin mmWave bağlantısına sahip olup olmayacağıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmadığını ileten Kuo, bu sebepten dolayı söz konusu gecikmenin tüm modelleri etki altına alıp almayacağının da açık olmadığını da söyledi.

Tüm bunların yanında; 5.4 inç ve 6.1 inç ekran boyutu olan iPhone 12 modellerinin bu ve bunun gibi sebepler dolayısıyla tanıtımının 1 ay daha ertelenebileceğini iddia eden Kuo, Eylül ayı içerisinde seri üretimin başlamasının planlandığı bilgisini aldığını aktardı.

Apple, yeni SE’yi tanıtmasıyla birlikte; tasarım açısından hemen hemen aynı tasarımla gelen iPhone 8’i satıştan kaldırmıştı. Sonrasında ise iPhone 8 Plus satışlarını durdurmuştu. Bu sebepten dolayı 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde iPhone 8 Plus’ın yerini dolduracak olan iPhone SE Plus modeli üreteceği de iddialar arasında yerini aldı.

KaynakGSM Arena

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox