İlgili Yazılar

İnternet Neden Yavaşladı?

spot_img

Sosyal medya araçlarının neredeyse tamamında kısmen veya tamamen internet erişi kısıtlanırken, ev ve iş yeri kullanıcılarının da internetleri anlık kesintiler yaşıyor. Peki neden Whatsapp, Twitter, Instagram’a giremiyorum soruları bu kadar yoğunluk kazandı? İşte detaylar…

İdlib’te Yaşanan Olaylar

İdlib’te yaşanan hain saldırılardan sonra, internet kesintileri ve özellikle sosyal medya araçlarına olan erişim kısıtlamaları meydana geldi. Bunda, bilgi kirliliğinin yoğun olarak meydana geliyor olması en büyük neden olarak gösteriliyor. Zira, daha olay sıcaklığını korurken dahi Youtube adlı video izleme servisine onca video düşmüş ve bu da halkımızı olumsuz etkilemişti.

Net bilgiler, resmi makamlarda yapılmaya devam ediyor ve bunun dışında hiçbir yere itibar edilmemesi gerekiyor.

Twitter Neden Açılmıyor?

Sık sorulan soruların başında Twitter neden açılmıyor? sorusu var. Twitter üzerinden retweet yapılan konular, amacından o kadar uzaklaştı ki, bu yüzden Twitter’e erişimde kısmen de olsa ara ara kesintiler devam edecek.

Youtube’a Giremiyorum

Eğer siz de Youtube’a giremiyorum diye endişeleniyorsanız, bunun nedeni cihazınız ya da internet bağlantınız değil, tamamı ile Bilgi Teknolojileri Başkanlığı (BTK’nın) kararı vardır. BTK, bu konuda, Youtube’a erişimlerini, bu mecraya yüklenen videolara zamanında müdahale edilmesi amacı ile kısıtlıyor. Aksi takdirde, ne yazık ki, kendini bilmez kişiler, video paylaşarak, milletin bu hassas dönemde olumsuz etkilenmelerine neden oluyor.

Facebook’a Giremiyorum

İnternette sorun yaşayanların arasında Facebook’a giremiyorum diyenlerin sayısı da bir hayli fazla ancak yarın bu bağlantılar da düzelecek diyebiliriz.

Whatsapp Çok Ağır

Whatsapp çok ağır giremiyorum ya da web.whatsapp.com üzerinden erişim sağlayamıyorum diyenler için belirtmek gerekir ki, bu durumu suiistimal eden şahısların önüne geçmek adına, BTK en doğru kararı alarak, bilgi kirliliğinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Lütfen, sosyal medyada yer alan hiçbir habere itibar etmeyiniz ve sadece resmi kaynakların verdiği bilgileri dikkate alınız.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox