İlgili Yazılar

Instagram’da Yorumu Başa Tutturma Nasıl Yapılır?

Instagram'da yaptığınız paylaşımlar için aynı anda 3 taneye kadar yorumu sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

spot_img

Instagram yorum sabitleme özelliğini hayata geçirerek kullanıcılarının çok seveceği bir yeniliğe de imza atmış oldu. İlk kez 7 Temmuz 2020 tarihinde hayatımıza giren ve Instagram’da yer alan tüm kullanıcılar için aktif hale gelen bu özellik, beklenenden çok tutuldu.

Öyle ki bugün herhangi bir Instagram kullanıcısı, yorum sabitleme özelliğini kullanarak başkalarının fikirlerini en üst sıraya taşıyabiliyor.

Fenomen ve cemiyet hayatının ünlü isimleri Instagram’da yorum başa tutturma yaparak insanlara toplu halde cevap verebiliyorlar. Böylece paylaşıma ait yorumları okumaya gelen herkes ilk olarak fotoğraf veya videoyu atan kişinin cevap yorumunu görüntüleyebiliyor.

Instagram’da yorumlar nasıl başa tutturulur?

Evet, gelelim Instagram’da paylaşımlarınıza yapılan yorumları nasıl sabitleyebileceğinize. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit.

  • Yorum sabitlemek istediğiniz paylaşımı açın ve yorumları görüntüleyin.
  • Android cihazlarda sabitleyip en üste taşıyacağınız yorumun üzerine basılı tutun. Eğer iPhone veya iPad kullanıyorsanız bunun için yorumu sola kaydırmanız gerekiyor.
  • Açılan ufak menüde “İğne” simgesini göreceksiniz. Buna basın.

Hepsi bu kadar! Böylece “instagram yorum nasıl sabitlenir?” sorusunun cevabını öğrenmiş oldunuz. Çokça merak edilen instagram canlı yayında yorum sabitleme ise başka bir yazının konusu.

En fazla 3 yorum sabitlenebiliyor

Bu arada belirtmekte fayda var: Instagram kötüye kullanılmaması için bu özelliğe bir sınırlama getirmiş. Buna göre tek bir paylaşım için en fazla 3 tane yorumu sabitleyip yukarıya taşıyabiliyorsunuz.

Sabitleme yaptığınız gibi bir süre sonra vazgeçerek sabitlenen yorumları eski haline getirebilmeniz de mümkün. Bunun için yine aynı şekilde yorumun üstüne basılı tutarak veya sola kaydırarak “İğne” simgesine basmanız yeterli olacaktır.

Yorumunu sabitlediğiniz kullanıcıya da bu işleme dair bir bildirim gönderildiğini belirtelim.

Eğer Instagram kullanırken yeni hesapları takip etmek istediğinizde hatayla karşılaşıyorsanız, Instagram’da takipçi engeli yemiş olabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için hazırladığımız bu adresteki rehbere göz atmanızda fayda olacaktır.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox