Instagram’da Yeni Dönem Başlıyor: Hikayelerde Beklenen Özellik

Dünya genelinde kullanıcı sayısı milyara ulaşan Instagram, her geçen gün büyümeye ve bu büyümeyle doğru orantıda gelişmeye devam ediyor.

Facebook bünyesinde bulunan Instagram’la ilgili yeni bir güncelleme haberi geldi. Yapılacak olan yeni güncellemeyle birlikte, çok sayıda kişinin sorun olarak ele aldığı ve sık sık Instagram’a bildirdiği “hikayelerde gizlilik” konusu çözüme kavuşturuldu.

Henüz ne zaman yayınlanacağıyla ilgili net bir bilgi bulunmayan bu güncelleme sayesinde artık Instagram kullanıcıları, paylaştıkları her hikaye için farklı farklı gizlilik ayarlaması yapabilecek. Kullanıcılar, söz konusu özelliği oldukça sevecek gibi duruyor.

Her Hikaye İçin Ayrı Ayrı Yapılabilecek

Instagram ve bağlı olduğu Facebook, her şeyden önce kullanıcı deneyimine önem verip; kullanıcıları nasıl uygulama kullanımına daha çok teşvik edeceklerini düşünerek ona uygun güncellemeler yayınlıyorlar.

Uygulamalarına özellikle 2019 yılının başlarından itibaren çok fazla güncelleme getiren ve adeta yeni bir görünüm kazanmasını sağlayan Facebook, yeni duyurduğu özelliğiyle hikayelerin belirli kişilerden gizlenmesine imkan tanıyacağının mesajını verdi.

Aslında söz konusu güncelleme direkt olarak Facebook tarafından yapılan resmi açıklama sayesinde öğrenilmedi.

Sosyal medya araştırmacılığı yapan ve alanında oldukça başarılı olduğu bilinen Jane Machun Wong, bu yeni özelliği fark ederek; Twitter hesabında bir takım ekran görüntüleri paylaşarak Dünya’ya duyurdu. Wong’un Twitter’dan yayınladığı ekran görüntüsünde; Instagram hikayeleri gören kişilerin yer aldığı alan bulunuyor.

Bu alanda dikkat çeken kısım ise “Hidden” yazısı oldu. Kullanıcıların hikayeyi özel olarak tekil anlamda gizlemek istedikleri kişileri seçebildikleri alan olduğu görüldü.

Instagram’da şuanda da hikaye gizleme özelliği var. Bundan dolayı “zaten vardı?” Gibi bir takım tepkiler gösterilebiliyor.

Instagram hikaye gizleme özelliği şuanda tüm hikayeler için yapılıyor. Yani bir kişiden gizlediğinizde ilk hikayenizden son hikayenize, öne çıkarılan hikayelerden, gizlemeden önce paylaştıklarınıza kadar hepsi gizleniyor.

Fakat yeni yapılacak güncelleme ile birlikte tüm hikayeler için değil, yalnızca bir hikayenin gizlenebilmesi sağlanacak.

Recent Articles

Honor 30 Pro ile ilgili son detay bugün paylaşıldı! 7 gün sonra…

Honor 30 Pro ile ilgili detaylar, çıkış tarihine 15 gün kaldığı günden itibaren büyük bir hızla teknoloji gündemini sallamaya başlamıştı. Son detay...

1 aydır kalkamıyor! Gözlem uydusu için yeni karar…

GISAT-1 yeryüzü gözlem uydusunun lansmanı tekrar ertelendi. Böylelikle 1 ayda 2 kez ertelenmiş oldu. PTI tarafından paylaşılan habere göre, koronavirüs kilitlenmesinden dolayı...

Apple yeniden harekete geçti! Haziran ayında geliyor…

Paylaşılan yeni bir iddiaya göre, ABD merkezli olan teknoloji devi Apple, AirPods Max kulaklığının tanıtımını Haziran ayında İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan WWDC...

Ne Dinleyeceği Konusunda Kararsız Kalanlara Spotify’dan Mükemmel Özellik!

Dünya üzerindeki en popüler müzik akış uygulaması olan Spotifty, son zamanlarda kullanıcı deneyimine oldukça önem vererek; köklü değişiklikler altına imza atmıştı. Bu...

Oppo Reno Ace 2 5G Piyasayı Sallamaya Geliyor! Son 11 Gün Kaldı…

Oppo Reno Ace 2 ile ilgili bir süredir ardı ardına sızıntılar ortaya çıkıyor. Önce tasarımı, sonra da donanım özellikleri sızdırılan Oppe Reno...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox