İlgili Yazılar

Instagram’da Birini Sessize Alma

Takip ettiğiniz bir Instagram hesabının hikaye ve paylaşımlarını sessize alma yöntemini açıklıyoruz.

spot_img

Instagram’da birini sessize almak istediğinizde karşı tarafın bundan haberinin olmaması, popüler sosyal medya ağının yöneticileri tarafından düşünülmüş güzel bir özellik. Takipten çıkarsanız aranızın bozulacağı bir Instagram kullanıcısını sessize almak, onu bir daha hiç görmemenizi mümkün kılabilir. 

İşin güzel tarafı Instagram’da hem hikayeleri, hem de normal fotoğraf ve video paylaşımlarını ayrı ayrı sessize alabilme seçeneğiniz de var. Çok sık hikaye paylaşan birinin yalnızca hikayelerini gizleyebilirsiniz mesela bu sayede. Ayrıyeten daha önce de belirttiğimiz gibi sessize aldığınızda karşı tarafa bildirim gitmiyor. Anlamasının herhangi bir yolu yok yani.

Evet, biz de rehber niteliğindeki bu yazıda Instagram hesabını sessize almayı anlatacağız. Hazırsanız başlayalım!

Instagram’da birini sessize nasıl alabilirim?

Bu sorunun cevabı çok basit. Yapmanız gereken ilk iş öncelikle iOS veya Android telefonlarınız aracılığıyla Instagram uygulamasına girmek olmalı. Daha sonra ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Paylaşımlarını sessize almak istediğiniz profile ulaşın.
  • Takip yazılı butona basın. Açılan menüde “Sessize Al” yazar. Ona basın.
  • Gönderiler ve Hikayeler olmak üzere iki seçenek karşınıza çıkacaktır. Sessize almak istediğinizi açık konuma getirin. Kaydedin ve çıkış yapın.

Hepsi bu kadar. Gördüğünüz üzere Instagram’da birinin paylaşımlarını sessize almak hiç de zor değil.

Instagram’da sessize alınan hesapları görmek

Birçok hesabı sessize aldıysanız ve bunların hepsini toplu olarak görüntülemek istiyorsanız ne yazık ki bu mümkün değil. Tek tek sessize aldığınız hesapları kendiniz hatırlamalı ve sessizden çıkarmak istiyorsanız profillere giriş yapmalısınız. Engellenen hesaplar içinse bu durum geçerli değil.

Instagram’da sessize alındığımı nasıl anlarım?” sorusunun da bir cevabı yok maalesef. Bunu anlayabilmek şuan için mümkün değil.

Öte yandan Instagram’ın hassas içerik ayarlarını açıp kapatmak için sizi buraya alalım.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox