İlgili Yazılar

Instagram Takip Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Instagram hesabınız takipçi engeli mi yedi? Hiç sorun değil. Bu yazıda engeli nasıl kaldırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

spot_img

Instagram takip engeli kaldırma 2020 yöntemleri için doğru yere geldiniz! Bu yazının devamını okuyarak hesabınıza getirilen ve başka insanları artık takip edememenize yol açan bu engeli kaldırmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Bu sorunu çözmek için yapabileceklerinizi anlatmaya başlamadan önce Instagram’ın neden böyle bir kısıtlama getirdiğinden bahsedelim.

Facebook sahipliğindeki Instagram’ın bugün en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olduğu malum. İnsanlar kullandıkları hesapların takipçi sayılarını artırmak için başka hesapları takip edip onların takibe geri dönmelerini umuyorlar. Bu şekilde Instagram’daki hesapların takipçi sayısını hızla artırabilmek mümkün.

Ancak bu yöntemle hesap kasanların unuttukları bir şey var: instagram takip engeli yememek için zaman aralıklı çalışmak gerek. Yani 5 dakikada 50 hesabı takip ederseniz daha sonra kendinizi Google’da “instagram takip engeli yedim, ne yapmalıyım?” diye aratırken bulabilirsiniz.

Instagram takip engeli ne zaman kalkar?

Kesin bir süre olmasa da ortalama 24 ila 48 saat içerisinde Instagram takip engeli kendiliğinden kalkıyor. Bunun için herhangi bir form doldurmanız veya Instagram’a itiraz etmenize gerek yok. Ancak aradan 2 günü aşkın süre geçtiyse ve halen daha engeliniz kalkmadıysa Instagram’a “instagram takip engeli kalkmıyor” diye şikayette bulunabilirsiniz.

Gelecekte bu tür bir engelle karşılaşmamak için kısa bir zaman aralığında çok fazla hesabı takip etmekten kaçının. Aksi takdirde hesabınız yine engel yiyebilir. Bunun bir sonraki aşamalarından Instagram’ın uygulayacağı yaptırımlar kalıcı olarak hesabınızın silinmesiyle sonuçlanabilir.

Kısaca toparlayacak olursak instagram takip engeli nasıl kalkar sorusuna cevap olarak “Engelin kendiliğinden kalkacağı saatin gelmesini beklemekten başka yapacak bir şey yok” diyebiliriz.

Aktif olarak Instagram’ı kullanıyorsanız bu adresteki hikayelere birden fazla fotoğraf ekleme rehberini de okuyabilirsiniz. Öğreneceğiniz bu yeni yöntemle hikayelerinize istediğiniz kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox