İlgili Yazılar

Instagram SFS Ne Demek?

Instagram'da çokça kullanılan SFS kelimesi ne anlama geliyor? Öğrenmek için doğru yerdesiniz...

spot_img

“Instagram’da SFS ne demek? sorusu şu sıra sıkça soruluyor. Özellikle sosyal medya uygulamasını kullanmaya yeni başlayan, yaşı biraz ilerlemiş Instagram kullanıcıları “SFS ne demek?” sorusunun cevabını arayabiliyorlar.

Bu yazıda da merak edilen bu soruya cevap verecek ve SFS anlamından bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

SFS ne anlama geliyor?

“Shoutout For Shoutout” kelimelerinin baş harflerinden oluşan SFS aslen İngilizce’dir ve genelde yabancı Instagram kullanıcıları tarafından kullanılır. Fakat bir şekilde profilinin takipçi sayısını artırmak isteyen gençler SFS’yi çokça kullanmaya başlamış bulunuyorlar.

Türkçe’ye “Karşılıklı profil paylaşımı” olarak uyarlayabileceğimiz SFS sayesinde kullanıcılar birbirlerinin reklamını yaparlar. Bu sayede takipçi sayılarını karşılıklı olarak artırmış olurlar.

Para verip takipçi satın almaktansa SFS’yle kazanılan organik takipçi kitlesi çok daha değerlidir. 

SFS’yi nasıl yapabilirsiniz?

Karşılıklı profil paylaşmak için önünüzde iki seçenek var: Ya hikaye, ya da fotoğraf paylaşımı. Hikaye 24 saat sonra silinir ve takipçi kitlenizin çok az bir kısmı görüntüler. Normal post şeklindeki paylaşımı ise daha çok kullanıcı görüntüler. Özellikle de Instagram kullanım oranının yaygın olduğu saat 17:00 ve sonrası vakitlerde.

Burada karşılıklı SFS’yi yapacağınız kişiyle olan anlaşmanız önemli. Eğer iki hesabın takipçi sayısı yüksekse ve bu sayının daha da artması isteniyorsa hem hikaye, hem de normal fotoğraf paylaşımı yapılabilir.

GT ve UNF ne demek?

Instagram jargonunda önemli bir yer edinen GT ve UNF kelimelerinin anlamını açıklayacak olursak… Tahmin edebileceğiniz üzere GT, “Geri Takip” anlamına geliyor. UNF ise İngilizce “Unfollow” yani “Takibi bırakmak” demek. Bunun dışında merak ettiğiniz terimler varsa yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Öte yandan halen daha Instagram’da canlı yayın yapmaya başlamadıysanız, bunu nasıl yapabileceğinizi anlattığımız rehbere bu adresten kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox