İlgili Yazılar

Instagram IGTV Videonuzu Kimlerin Görüntülediğini Nasıl Anlarsınız?

Instagram'a yüklediğiniz IGTV videolarını kimin izlediğini öğrenebilmek mümkün mü? Bu sorunun cevabı yazının devamında saklı...

spot_img

Instagram IGTV videolarını kimin izlediğini görüntülemek isteyen içerik üreticilerinin sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. Binbir zahmetle oluşturdukları videoları izleyen hesapları görüntülemek isteyenler, bu sayede arkadaş ve eş dost çevresinin içeriklerine ne kadar ilgi gösterdiğini öğrenmeyi amaçlıyorlar.

Peki bu ne kadar mümkün? Dahası, IGTV videoları izleyen kullanıcıları öğrenme imkânı var mı? Instagram veya IGTV uygulamasında bunun için tanımlanmış bir sekme var mı?

IGTV videolarını kimin izlediği görülebilir mi?

Ne yazık ki hayır. Instagram sebebi bilinmeyen bir şekilde videoları kimin izlediğini görüntülemenize izin vermiyor. Bunun yerine yalnızca videoyu beğenen kullanıcıları görebiliyorsunuz, o kadar. 

Bu yüzden sakın ola “IGTV’de videoyu kimlerin izlediğini görme” vaadinde bulunan uygulama veya web sitelerine girmeye çalışmayın. Art niyetli kişileri IGTV video izleyenleri görme vaadiyle hesabınızı ele geçirmek isteyebilirler.

Sadece beğenileri görebilirsiniz

Eğer bir IGTV videosunu açtığınız zaman aşağıda “24 izlenme” gibi izlenme sayısı yer alır. Buna bastığınızda ise karşınıza “izlenme ve beğenmeler” açılır. Burada kaç kişinin videonuzu izlediğini görebilirsiniz, ancak kullanıcı adlarına ulaşamazsınız. “Beğenmeler” sekmesinde ise videoya beğeni atan tüm kullanıcılar listeleniyor olacaktır.

Burada adı gözüken kullanıcıların üzerine tıklayarak onları geri takip edebilir veya profillerini incelemekle yetinebilirsiniz. Size kalmış.

Çoğu içerik üreticisi IGTV’deki videoları kimin izlediğini görememekten şikayetçi olsa da, burada sağlanan gizlilik aslında faydalı bir şey.

Neticede kimse hangi videoları izlediğinin içerik oluşturucuları tarafından bilinmesinden hoşnut olmayacaktır. Olayın yüklemeyi yapan kişi cephesinden değerlendirmesini yapacak olursak, içeriğin başarılı olup olmadığını izlenme ve beğeni sayısına bakıp değerlendirebilmek mümkün sonuçta.

Bu arada eğer bu yazıyı beğendiyseniz, yine Instagram’a dair çokça merak edilen soruların başında gelen “Instagram takip engeli nedir, nasıl kaldırılır?” sorusunun cevabını öğrenmek isteyebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox