İlgili Yazılar

Roblox’ta Koordinatlarınız Nasıl Bulunur?

Roblox’ta koordinat bulmak çoğu mod geliştiricisinin takıldığı ve yapmakta zorlandığı konuların başında geliyor. Oyuncunun koordinatını doğru tespit ederseniz,...

Instagram Hikaye Boyutu Kaç Olmalı?

Instagram hikaye ve normal fotoğraf paylaşımlarının ölçülerini bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Instagram hikaye ölçüsü cm olarak ne kadar, hiç merak ettiniz mi? Çoğu kişi Instagram’da hikaye paylaşırken ölçülere riayet etmez, bunun sonucunda çok zayıf geri dönüşler alır. Özellikle bu popüler sosyal medya platformuna hikaye formatında reklam vermeyi planlıyorsanız, Instagram hikaye fotoğraf ölçüsünü net olarak öğrenmenizde fayda var.

Bu yazıda Instagram’da hikaye ölçü boyutlarını öğreneceksiniz. Daha sonra Photoshop veya Canva gibi uygulamalarda bu ölçülerde bir çalışma hazırlayıp hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Hazırsanız hemen aşağıdaki Instagram hikaye ölçüsü 2020 tablosuna göz atın.

Instagram paylaşım formatıEn boy oranıPiksel ölçüsü
Kare fotoğraf1:11080 x 1080px
Yatay fotoğraf1.91:11080 x 608px
Portre fotoğrafı4:51080 x 1350px
Instagram hikayesi9:161080 x 1920px
IGTV kapak fotoğrafı1:1.55420 x 654px
Instagram kare video1:11080 x 1080px
Instagram yatay video1.91:11080 x 608px
Instagram portre video4:51080 x 1350px

Instagram hikaye ölçüsü ne kadar?

Yukarıda yer alan tabloda da bahsettiğimiz üzere Instagram hikaye ölçüleri 1080 x 1920 pikseldir. Cep telefonu veya bilgisayardaki fotoğraf düzenleme uygulamalarından birini açıp bu ölçülerde bir çalışma hazırlayabilirsiniz.

Ancak bilgisayar üzerinden Instagram’a hikaye atabilmeniz ne yazık ki mümkün değil. Bu yüzden ilgili hikaye görselini cep telefonunuza aktarmanız gerekecektir. Kendinize e-posta gönderebilir veya WhatsApp Web aracılığıyla bir arkadaşınıza o görseli atıp telefondan Instagram paylaşımı yapabilirsiniz.

Şayet bununla hiç uğraşmak istemiyorsanız akıllı telefonlarda kullanılabilen fotoğraf düzenleme uygulamalarından birini yüklemeniz çözüm yolu olabilir.

Instagram’a yatay olarak hikaye atamadığınızı belirtmekte de fayda var. İlla yatay bir fotoğraf kullanmak zorundaysanız görseli kopyalayıp arka plana bulanık hale getirip yaymayı deneyebilirsiniz. Tıpkı yukarıdaki örnekte olduğu gibi.

Son olarak bilgisayardan Instagram’a giriş yapıp DM kutusuna erişebileceğinizi hatırlatmış olalım. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için bu adresteki rehberimize göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,677BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
489TakipçilerTakip Et
3,020AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Roblox’ta Koordinatlarınız Nasıl Bulunur?

Roblox’ta koordinat bulmak çoğu mod geliştiricisinin takıldığı ve yapmakta zorlandığı konuların başında geliyor. Oyuncunun koordinatını doğru tespit ederseniz,...

Tinder’da Gold Aboneliği Nasıl İptal Olunur?

Tinder'da Gold aboneliğini iptal etmek sanılanın aksine gayet kolay. Üstelik bunun için herhangi bir web sitesini ziyaret etmeniz gerekmiyor. Doğrudan Tinder uygulaması...

Waze’de Biri Nasıl Engellenir?

Waze’de başka bir kullanıcıyı engellemek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazının devamında Google...