İlgili Yazılar

Instagram Hassas İçerik Açma ve Kapatma

Instagram'a yeni gelen hassas içerik ayarlarını nasıl kullanabileceğinizi bu rehberde anlatıyoruz.

spot_img

Instagram hassas içerik açma ve kapatma rehberine hoşgeldiniz! Eğer yaşınız 18’den büyük değilse veya büyük olsanız bile Instagram’da hassas içerikleri gizlemek istiyorsanız, sosyal medya uygulamasının getirdiği son yenilikten birkaç basit adım sonrasında faydalanabilirsiniz.

Yalnızca birkaç saniye içinde hayata geçirebileceğiniz ufak bazı ayarların ardından saldırgan, kırıcı veya rahatsız edici içeriklerin aniden karşınıza çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bu kimi zaman trafik kazası, kimi zaman akrobatik hareket yaparken yüksekten düşme gibi moralinizi bozacak videoların otomatik oynatılmasının önüne geçecektir.

Veyahut bir ebeveyn olarak çocuğunuzun +18 içeriklerle karşı karşıya kalmasını engellemek isterseniz, yine bu ayarı açmanız gerekecektir. Instagram hassas içerik ayarlarının nasıl yapıldığını ise birazdan öğreneceksiniz.

Instagram hassas içerik açma ayarı nasıl yapılır?

Evet, hazırsanız gelelim instagram hassas içerik açma ayarlarına. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Instagram uygulamasını açın. Profil sekmesine basın ve Ayarlar menüsüne girin.
  • Hesap sekmesine dokunun. Açılan menüden “Hassas içerik kontrolü”ne basın.
  • Ayarı açık hale getirin ve çıkış yapın. Hepsi bu kadar!

Gördüğünüz üzere Instagram’da hassas içerikleri otomatik olarak gizlemek gayet kolay. Eğer yarın bir gün bu ayarı kapatmak isterseniz yine aynı menüye girmeniz yeterli olacaktır.

Bahsi geçen hassas içerik ayarı bir kez açıldıktan sonra Instagram tarafından otomatik olarak “hassas” şeklinde etiketlenen fotoğraf ve videolar direkt açılmayacaktır. İlgili içerikleri görüntülemek için “Görüntüle” butonuna basmanız gerekecektir. Her seferinde bununla tek tek uğraşmak istemezseniz uygulama ayarlarından bu özelliği kapatmanız yeterli olacaktır.

Son olarak eğer Instagram hesabınızı daha güvenli ve çalınma girişimlerine karşı korumalı hale getirmek istiyorsanız, WhatsApp üzerinden iki adımlı doğrulama yöntemini tercih edebilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını ise kaleme aldığımız bu adresteki rehberde anlattık.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox