İlgili Yazılar

Instagram Arama Geçmişi Sildikten Sonra Görmek Mümkün mü?

Çokça merak edilen bu sorunun cevabı yazımızda: Instagram'da silinen arama geçmişi sonradan geri getirilebilir mi?

spot_img

Instagram arama geçmişi özelliği sayesinde geçmişte yaptığınız son aramaları hızlıca görebilir, tekrardan o sayfaya ulaşmak istediğinizde zaman kazanabilirsiniz. Normalde çok faydalı bir özellik olmasına rağmen eşinizin, sevgilinizin veya telefonunuzu eline alıp kurcalayabilecek herhangi birinin geçmişte yaptığınız aramaları görmesini istemeyebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda yapmanız gereken şey, instagram arama geçmişini tamamen silme işlemidir. 

Instagram arama geçmişi nasıl silinir?

iOS veya Android cihazınızda Instagram uygulamasını açtıktan sonra “Ayarlar” bölümüne girin. Güvenlik > Arama geçmişini temizle menüsü sayesinde instagram arama geçmişini silmeyi yapabilirsiniz.

Nadir de olsa bazı insanlar, geçmişte yapılan aramaları merak ettiği için instagram arama geçmişini geri getirme yöntemi olup olmadığını merak edebiliyor. Çokça sorulan bu soruya kısaca cevap verelim: Hayır, ne yazık ki Instagram’da silinen arama geçmişini geri getirmek mümkün değil.

İlle de instagram arama geçmişini görmek istiyorsanız, silinmeden önce telefonu elinize alıp Instagram’ın arama bölümüne girmeniz gerekiyor. Aksi takdirde ne yaparsanız yapın, arama geçmişini geri getiremezsiniz.

Arama geçmişi silinmiyor hatası ve çözümü

Nadiren de olsa bazı akıllı telefonlarda Instagram arama geçmişini silmeye çalışan kullanıcılar instagram arama geçmişi silinmiyor hatası alabiliyor. Bu hatanın sebebi çoğunlukla internet bağlantısının zayıf olmasıdır. Böylesi bir hata mesajı aldığınızda bağlı olduğunuz Wi-Fi ağını kapatıp hücresel veriye geçip bir daha denemenizde fayda olabilir.

Şayet bunun tam tersi olarak, instagram arama geçmişi kendiliğinden siliniyor şeklinde şikayetiniz varsa çözüm Instagram uygulamasını silip yeniden kurmak olacaktır. Çare bulamadığınız takdirde bu sorunu Instagram’a bildirebilir, bir sonraki güncellemede düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Bu arada eğer Instagram’da halen daha canlı yayın yapmadıysanız, bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için hazırladığımız rehberden faydalanabilirsiniz. Hemen bu adrese tıklayın ve siz de Instagram’da canlı yayın yapmaya başlayın!

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox