Sanal Dünya Haberler

IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir?

IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir?

IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir? – IMEI her cihaza farklı olarak verilen kimlik özelliği taşıyan bir numaradır, hane sayısı 14-16 arasında değişebilir, cihazınızın tuş takımı bölümüne girerek şu kodu yazmanız ile IMEI numaranıza ulaşabilirsiniz *#06# .

“International Mobile Equipment Identity” yani türkçesi “Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği” IMEI olarak kısaltılır.

Ne İşe Yarar?: IMEI numaraları kimlik olmaktan ziyade cihazınızın bir çalışma ve güvenlik anahtarı olarakta görülebilir, IMEI numarası ile cihazlar GSM ağları sayesinde çalışmaya kapatılabilir, bu ülkeye göre değişen birşeydir, yine istihbarat programları sayesinde çalıntı cihazların IMEI ile takibide mümkündür, Bu yüzden kesinlikle cihazlarınızın IMEI numaralarını not almanızı veya bir yere kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. (Garanti Belgesinde veya Cihaz Kutusunda Yazılıdır)

Nasıl Değiştirilir?: Değerli okurlar buradan sonra anlatacaklarım tamamen Nasıl Yapılır? ilkelerimiz dahilinde anlatılacak ve oluşabilecek herhangi bir yasal ve illegal problemde şahsım ve sitemiz sorumluluk almayacaktır.

IMEI değiştirme olayı birçok Androıd cihazda XPosed modülleri ile başarılmaktadır, bende bu yüzden en sağlıklı yöntem olan XPosed ile anlatacağım dolayısıyla rootlu olmayan cihazlarda değişim mümkün olmayacak.

XPosed nedir diyecek olursanız; Dostlar XPosed cihazların kişisel olarak daha fazla özelleştirilmesini sağlayan bir projenin adıdır nasıl kuracağınızı sitemizdeki bir makaleden alarak aşağıda anlattım.

XPosed Kurma: Dikkat! Bu işlem root gerektirir ve cihazınızın başına geleceklerden siz sorumlusunuz (Arkadaşlar amacım gerçekten sizi korkutmak filan değil bu işlem bazı cihazlarda soft-brick problemi çıkarmaktadır, soft-brick nedir? diyenler için bir cihazın soft olması demek yazılımını baştan yüklemezseniz birdaha açılmayacak demektir.

Aşağıdaki linkden önce XPosed İnstaller‘i indirip cihazınıza kurun ardından içerisine girin ve Fireworku kurmak için yeniden başlatmak ister misin tarzında aynı bu şekilde kırmızıyla yazılmış yere tıklayın, size aşağıdaki gibi bir bildirim verecektir.

IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir?

Tamam’a basın açılan ekranda Yükle/Güncelleye basın ve indirip kurulum yapmasının ardından da yeniden başlatmasına izin verin, bu aşamadan sonra XPosed kurulumu tamamlanmış olacak.

Şimdi gelelim IMEI değiştirmeye bunun için kullanacağımız XPosed modülünün adı IMIE Changer, aşağıdaki linkden IMEI Changer‘i indirin ardından XPosed’a gelerek Moduller kısmından IMEI Changer‘i onaylayın.

IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir?

Şimdi XPosed’dan çıkın ve IMEI Changer‘e girin aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir?

Burada ki Current IMEI No; cihazın stock IMEI’si olur yani orjinal IMEI budur hemen aşağısındaki New IMEI No; ise sizin belirleyeceğiniz yeni IMEI numarasıdır, program tarafından otomatik olarak atanır. (Elinizdeki onaylı bir IMEI adresini kullanmanız gerekir) ancak isterseniz değiştirebilirsiniz.

Yazdıktan sonra değişimi onaylamak için Apply’ye basın ve cihazı yeniden başlatın kontrol etmek için tuş takımına giderek *#06#’yı tuşlayıp değişimi kontrol edin. Problem veya IMEI konusunda sorusu olan yorum kısmını kullanarak paylaşımda bulunabilir.

Etiketler: imei değiştirme 2017,orjinal telefon imei değiştirme, android imei değiştirme programı, imei değiştirme programı indir, lg imei değiştirme, tuşlu telefona imei nasıl atılır, imei değiştirme iphone, samsung j7 imei değiştirme

Bakınız: XPosed İnstaller Apk İndir
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Dünyanın En Pahalı 5 Telefonu
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
A
 • A
  Adsız
 • Ocak 26, 2017
Saygı değer admin kardeşim öncelikle güzel paylaşımın icin cok tessekkur ederim telefonum samsung galaxy j1 xposedi yükledim fakat framework yüklenmiyor bu yüzden imei değiştiremiyorum başka bildiğiniz yöntem varmı imei değiştirebilmem için simdiden cok tesekkurler
Y
Başka tutarlı bir yöntemle karşılaşırsam emin olun buradan yazacağım , takipte kalmanız dileğiyle , iyi günler diliyorum
A
 • A
  Adsız
 • Ocak 27, 2017
Bende sizlere iyi günler diliyorum tesekkur ederim takipteyim kardesim her zaman
Y
Bu makaleyi yeni yazdım umarım size yardımım dokunur. iyi okumalar<br />http://www.tcybers.net/2017/01/xposed-nedir-nasl-kurulur.html
S
imei kapanmış bir telefona yapılabilirmi bu uygulama
A
 • A
  Adsız
 • Ağustos 27, 2017
kardeş es dosya ile rootlu telefonla değistirebilirsin
A
 • A
  Adsız
 • Ağustos 27, 2017
https://youtu.be/OjBubKXf9gU bu linke tıkla açıklamayı okumayı unutma ☺
Y
Rootluysa ve elinizde ülke onaylı bir IMEI numarası varsa tabi ki deneyebilirsiniz.
E
 • E
 • Aralık 1, 2017
Merhaba bende Samsung s5 kullanıcıyım am a imei degisemiyorum herseyi yukledim am a degismiyor imei
Y
Cihazınızın rootlu olduğundan ve XPosed`ı başarılı bir şekilde kurduğunuzdan emin misiniz? çünkü bunları başarılı bir şekilde yaptıktan sonra, ımeı değiştirememek düşük bir ihtimal hemde çok düşük, İyi günler.
Y