Sanal Dünya Haberler

IMEI Nedir? Nasıl Değiştirilir?

IMEI nedir? nasıl değiştirilir? – IMEI her cihaza farklı olarak verilen kimlik özelliği taşıyan bir numaradır, hane sayısı 14-16 arasında değişebilir, cihazınızın tuş takımı bölümüne girerek şu kodu yazmanız ile IMEI numaranıza ulaşabilirsiniz *#06# .

“International Mobile Equipment Identity” yani türkçesi “Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği” IMEI olarak kısaltılır.

Ne İşe Yarar?

IMEI numaraları kimlik olmaktan ziyade cihazınızın bir çalışma ve güvenlik anahtarı olarakta görülebilir, IMEI numarası ile cihazlar GSM ağları sayesinde çalışmaya kapatılabilir, bu ülkeye göre değişen birşeydir, yine istihbarat programları sayesinde çalıntı cihazların IMEI ile takibide mümkündür, Bu yüzden kesinlikle cihazlarınızın IMEI numaralarını not almanızı veya bir yere kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. (Garanti Belgesinde veya Cihaz Kutusunda Yazılıdır)

Nasıl Değiştirilir?

Değerli okurlar buradan sonra anlatacaklarım tamamen Nasıl Yapılır? ilkelerimiz dahilinde anlatılacak ve oluşabilecek herhangi bir yasal ve illegal problemde şahsım ve sitemiz sorumluluk almayacaktır.

IMEI değiştirme olayı birçok Androıd cihazda XPosed modülleri ile başarılmaktadır, bende bu yüzden en sağlıklı yöntem olan XPosed ile anlatacağım dolayısıyla rootlu olmayan cihazlarda değişim mümkün olmayacak.

XPosed nedir diyecek olursanız

Dostlar XPosed cihazların kişisel olarak daha fazla özelleştirilmesini sağlayan bir projenin adıdır nasıl kuracağınızı sitemizdeki bir makaleden alarak aşağıda anlattım.

XPosed Kurma

Dikkat! Bu işlem root gerektirir ve cihazınızın başına geleceklerden siz sorumlusunuz (Arkadaşlar amacım gerçekten sizi korkutmak filan değil bu işlem bazı cihazlarda soft-brick problemi çıkarmaktadır, soft-brick nedir? diyenler için bir cihazın soft olması demek yazılımını baştan yüklemezseniz birdaha açılmayacak demektir. Xposed Nasıl Kurulur detaylı bir şekilde anlattığımız makalemiz ile Xposed kurulum işlemini bitirin.

Şimdi gelelim IMEI değiştirmeye bunun için kullanacağımız XPosed modülünün adı IMIE Changer, aşağıdaki linkden IMEI Changer‘i indirin ardından XPosed’a gelerek Moduller kısmından IMEI Changer‘i onaylayın.

imei-degistirme
imei-degistirme

Şimdi XPosed’dan çıkın ve IMEI Changer‘e girin aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

imei-degistirme
imei-degistirme

Burada ki Current IMEI No; cihazın stock IMEI’si olur yani orjinal IMEI budur hemen aşağısındaki New IMEI No; ise sizin belirleyeceğiniz yeni IMEI numarasıdır, program tarafından otomatik olarak atanır. (Elinizdeki onaylı bir IMEI adresini kullanmanız gerekir) ancak isterseniz değiştirebilirsiniz.

Yazdıktan sonra değişimi onaylamak için Apply’ye basın ve cihazı yeniden başlatın kontrol etmek için tuş takımına giderek *#06#’yı tuşlayıp değişimi kontrol edin. Problem veya IMEI konusunda sorusu olan yorum kısmını kullanarak paylaşımda bulunabilir.

İndirme Bağlantısı

IMEI Changer Pro Apk İndir (TCybers Market)

İlginize:  En İyi Android Telefonlar
TCybers.Net
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
Avatar
Cihazınızın rootlu olduğundan ve XPosed`ı başarılı bir şekilde kurduğunuzdan emin misiniz? çünkü bunları başarılı bir şekilde yaptıktan sonra, ımeı değiştirememek düşük bir ihtimal hemde çok düşük, İyi günler.
Avatar
Merhaba bende Samsung s5 kullanıcıyım am a imei degisemiyorum herseyi yukledim am a degismiyor imei
Avatar
Rootluysa ve elinizde ülke onaylı bir IMEI numarası varsa tabi ki deneyebilirsiniz.
Avatar
 • Avatar
  Adsız
 • Ağustos 27, 2017
https://youtu.be/OjBubKXf9gU bu linke tıkla açıklamayı okumayı unutma ☺
Avatar
 • Avatar
  Adsız
 • Ağustos 27, 2017
kardeş es dosya ile rootlu telefonla değistirebilirsin
Avatar
imei kapanmış bir telefona yapılabilirmi bu uygulama
Avatar
Bu makaleyi yeni yazdım umarım size yardımım dokunur. iyi okumalar<br />http://www.tcybers.net/2017/01/xposed-nedir-nasl-kurulur.html
Avatar
 • Avatar
  Adsız
 • Ocak 27, 2017
Bende sizlere iyi günler diliyorum tesekkur ederim takipteyim kardesim her zaman
Avatar
Başka tutarlı bir yöntemle karşılaşırsam emin olun buradan yazacağım , takipte kalmanız dileğiyle , iyi günler diliyorum
Avatar
 • Avatar
  Adsız
 • Ocak 26, 2017
Saygı değer admin kardeşim öncelikle güzel paylaşımın icin cok tessekkur ederim telefonum samsung galaxy j1 xposedi yükledim fakat framework yüklenmiyor bu yüzden imei değiştiremiyorum başka bildiğiniz yöntem varmı imei değiştirebilmem için simdiden cok tesekkurler
Avatar