İlgili Yazılar

Hotspot Shield VPN Kullanımı

spot_img

Sanal Özel Ağlar (VPN’ler), tüm dünyada bireyler ve işletmeler tarafından kullanılan en popüler çevrimiçi hizmetlerden biridir. Onların yararları sonsuzdur. Bu alandaki en önemli programlar’dan biri Hotspot Shield VPN’dir. Hotspot Shield, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki en popüler VPN servis sağlayıcılarından biridir. AnchorFree tarafından geliştirilen ve  doğrudan Silikon Vadisi’nden işletilmektedir. Ünü küresel pazar alanındaki en iyi VPN’lerden biridir. Ve ücretsizdir.

Gizliliğim Hotspot Shield ile Korunuyor mu?

Web sitelerinin gizlilik bölümüne göre şirket e-posta adresinizi, IP’nizi, kullanıcı adınızı ve iletişim bilgilerinizi saklar. Ayrıca bir günlük tutarlar, ancak sadece bağlantılarını kullanıyorsanız. Kapının hemen dışında bu güven verici bir gizlilik politikası değildir. Bunu reklam destekli oldukları gerçeğiyle ikiye katlayın ve verilerinizi pazarlama şirketlerine hedefli reklamlar için sattıklarından emin olabilirsiniz.

AnchorFree, benzersiz tanımlayıcılarınızı sizin hakkınızdaki Kişisel Bilgilere bağlamaz ve VPN oturumunuz kapatıldıktan sonra Hotspot Shield kullanıldığında sunucularımıza iletilen çevrimiçi etkinliklerinizle ilgili tüm göz atma bilgileri veya diğer benzer bilgiler temizlenir. Şirket, IP adreslerini etkinlik günlükleriyle birlikte saklamadığını belirtiyor. Daha önce de belirtildiği gibi, günlükler sadece ağ kullanılırken tutulur. Gizlilik ve günlüğe kaydetme politikası, bu şirketin sunduğu hizmetlerde hala gri bir alan. Otomatik bir kill anahtarı seçeneği mevcut değildir.

Hotspot Shield ne kadar? Ücretsiz Deneme Var mı?

Hotspot Shield, özel bir ömür boyu ücretsiz abonelik planı sunar; bu, ara sıra İnternet kullanıcılarıyla popüler bir seçim haline getiren bir özelliktir. Ücretsiz abonelik planı, global pazardaki diğer ücretsiz VPN abonelik planlarıyla karşılaştırıldığında benzersiz politikalarından biri olan kayıt gerektirmez. Ücretsiz plan basittir ve birden fazla cihaz platformunda kullanılabilir, ancak plan, ücretsiz hizmetin tek dezavantajı olan reklamlarla birlikte gelir. Elit abonelik planları, İnternet’i düzenli olarak kullanan bireyler ve işletmeler için kullanılabilir.

Hotspot Shield
Hotspot Shield

Kullanım ve gereksinimlere bağlı olarak, bir abone ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyan bir plan alabilir. Elite aylık planı, 12,99 $ veya altı ay için 53.94 $ fiyatlı. Eğer geniş bir kullanıcıysanız yıllık planı $ 71.88’den deneyebilirsiniz. Sınırsız kullanıcı için, bir kerelik 119.99 $ ‘lık bir ömür boyu abonelik planı var. Ücretsiz aboneler, uygulamanın ana sayfasında seçkin paket için abone olma seçeneğini bulabilirler. Elit planın masaüstü uygulaması aboneleri, 45 günlük para iade garantisi alırlar, bu da övgüye değerdir. Ücretli abonelere, yedi günlük ücretsiz deneme sunulur. Bu ödeme, uygulamada ödeme ayrıntılarını sağladıktan sonra erişilebilen abonelere verilir

Hotspot Shield Hız Testi

Programın performansını kontrol etmek için herhangi bir sunucuya giriş yapabilirsiniz. Hizmetin hızını ve genel performansını test etmek için istanbul’dan giriş yaptık. Hotspot Shield VPN olan ve olmayan bağlantı hızları hakkında genel bir karşılaştırma, olağanüstü performans göstererek bizi hayrete düşürdü. Bağlı bir VPN ağının hızı, onsuz olanınki kadar yüksekti. Yükleme hızları mükemmeldi. HotSpotShield’ın şifreleme standartları hakkında şüphelerinizi artırabilirsiniz (yetersiz şifreleme daha yüksek hızlara izin verir). IPv6 sızıntısı ve WebRTC için güvenlik testleri de gerçekleştirildi ve sonuçlar IP, WebRTC ve DNS sızıntıları olmadan pozitif çıktı. IPv6 koruması da sorunsuz bir şekilde çalıştı ve unutmayın ki, bazılarınız bu özelliği test edemeyebilir çünkü ISS’niz buna izin vermeyecektir. DNS sızıntı testi sonuçları, birden çok tarayıcı uzantısında tutarsızdı.

Hotspot Shield’te Müşteri Hizmetleri nasıl?

Hotspot Shield belirli müşteriler tarafından değerlenecektir, çünkü müşteri desteği herhangi bir aşamada iletişim bilgisi gerektirmemektedir. VPN sorunlarını çözmek için telefonda konuşmak istemiyorsanız, bu sizin için en iyi VPN hizmetidir. Aynı zamanda, bu büyük bir dezavantajdır çünkü güvenilir müşteri desteğini bekleyemezsiniz. Anonim müşteriye karşı hesap verme sorumluluğu yok. Tamamen verimsiz, yavaş ve cansızdır.

Sorgularınızı ve sorunlarınızı resmi müşteri destek portalına bırakıyorsunuz ve bir sorunun çözülmesi için ayrıntılı talimatlar bekleyebilirsiniz. Bazı durumlarda, sorunu arama kutusuna girebilir ve sonucunuzu bulmak için tıklayabilirsiniz. Bu bir artıdır. Destek biletleri sizin tarafınızdan yükseltilir ve cevaplar e-posta ile yapılır. Çok yavaş ve biraz sinir bozucu. Hotspot Shield güçlü bir yazılım platformuna sahiptir ve hem özgür hem de seçkin aboneler için aynıdır. Yazılım uygulamasının kullanılabilirliği çok şıktır, ancak kontrollerin sayısı sınırlıdır, bazılarınız işarete kadar çıkmayabilir. Uygulamayı tüm büyük işletim sistemlerinde ve tarayıcılarda indirebilirsiniz.

Ücretsiz aboneler, yalnızca ABD sunucularıyla bağlantı kurma seçeneğine sahiptir ve dil tercihlerini, IP sızıntı korumasını ve otomatik başlatma özelliğini seçmenize izin veren geçiş anahtarları vardır. Catapult Hydra adlı tescilli şifreleme yazılımı AnchorFree tarafından geliştirildi ve tüm sunucular ve tüm üyelik katmanlarına çok etkili ve uygulandı. Bu protokolle sağlanan güvenlik güçlüdür ve şirket tescilli olduğu için çok fazla teknik ayrıntı ortaya koymamıştır.

Hotspot Shield
Hotspot Shield

Elit aboneler sınırsız bant genişliğinin keyfini çıkarırlar ve bu, VPN meraklısı için her türlü kısıtlama, coğrafi, güvenlik duvarı ve diğer sıralı blokları serbestçe dolaşarak sörf yapmaya yardımcı olur. ISS’niz nedeniyle sınırlı bant genişliği özelliğiniz varsa, Hotspot Shield VPN kullanarak bu kısıtlamayı kaldırabilirsiniz. Web Gerçek Zamanlı İletişim ve IPv6 sızıntıları, Hotspot Shield’in yerleşik koruma özelliği nedeniyle korunmaktadır. AnchorFree, Trojan yazılımı, kimlik avı, virüs bulaşmış sayfalar, dolandırıcılığı ve benzerleri gibi her tür çevrimiçi kötü amaçlı yazılım içeren kapsamlı bir veritabanına sahiptir ve Hotspot Shield tarafından abonelerine kötü amaçlı yazılım koruması sağlamak için kullanılmaktadır. Ayrıca sınıfında en iyi korumayı sağlayan süper güçlü bir antivirüs platformu var.

Aboneler sunucularıyla tüm cihazlarla bağlantı kurar. Bazıları için mükemmel olması gereken Chrome tarayıcı uzantıları da mevcuttur. Bütün olarak, sağlayıcı iyi özellik özelliklerine sahiptir. Hotspot Shield, VPN alanındaki en iyi güvenlik düzeylerinden birini sunuyor. Hem ücretsiz hem de ücretli planlar için kullanılan şifreler aynıdır. Şirket tarafından işletilen sunucular, 128-bit AES şifreleme, çok iyi bir güvenlik ile çalışan mükemmel ileri gizlilik (ECDHE) ile TLS 1.2 kullanmaktadır.

Hotspot Shield, serbest üyelik planı için piyasada en iyi bilinen ve şirketten gelen verilerin yüzde 85’inden fazlasının ücretsiz aboneler olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, şirket para kazanmak için güvenlik kusurlarının olasılığını artıran reklamlar ve promosyonlar kullanır. Kullanıcı verileri ve İnternet etkinliği paylaşımı biçimindeki gizlilik ihlalleri sizi korsanlara ve tehditlere karşı savunmasız kılar. Teknik olmayan ve ara sıra İnternet kullanıcıları bu şirket tarafından sunulan yüksek hızlı ağ bağlantısını diğerlerinden daha faydalı bulacaktır.

Sponsorlu İçerik: Hotspot Shield Ücretsiz VPN İndir

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox