Bedava İnternet

Herhangi Bir GSM`de Tekrar Açık Bulma İhtimali

Herhangi Bir GSM`de Tekrar Açık Bulma İhtimali

Herhangi Bir GSM`de Tekrar Açık Bulma İhtimali – Sadece biz değil dünya çapında birçok sistem defalarca hacklenmiştir , sistemler ne kadar gelişirse gelişsin hepsi aslında “Hatasız Kul Olmaz” sözündeki kullar tarafından yapıldığı için mutlaka açık bırakırlar mesela şöyle soyutlayacak olursak durumu; Açık arama olayının geliştirilmeside aynı sistemler gibidir , şöyle ki sistem gelişir açıklar kapatılır , eski açık bulma yöntemi berteraf edilir ise geriye kalan tek çıkar yol farklı bir açık arama yolu bulmaktır , yani açık bulmadan önce açık arama yöntemini bulmanız gerekir.

Konumuzdan fazla uzaklaşmadan giriş yapalım. Tüm açıklarını kapatmış bir operatörde tekrar açık bulmak mümkün müdür? Kısa bir cevap verip açıklamasına geçiyorum, Evet Mümkündür. Şimdi biraz geri dönelim Turkcell`den örnek vererek devam edelim Wap açığını hatırlayın bir Nisan ayında veda etmiştik kendisine o zamanlar kimse tekrar bir host yada bu türde açık olacağına pek imkan vermiyordu scriptlerle idare edildi aylarca sonra tekrar m.turkcell.com.tr de yapılan onarım çalışmasında hostdan veri alındı bir haftada kapanmış olsa dahi hostlardan tekrar veri alınabilme ihtimali olduğunu göstermişti bizlere

birkaç hafta sonrasıydı sanırım EkipMobil+ projesi hayata geçirilmişti, ve bu projenin websitesi ücretsiz veri bağlantısı sağlıyordu bu hızlı süreçteki durumlar yeni hostların olabileceğini kanıtlamıştı, bundan 1 ay sonrasıydı Mayıs ayının sonu TTL açığı bulundu bu yöntem HTTP 1.1 200 OK bağlantı veren tüm hostlardan veri almaya imkan tanıyordu. TTL ise 8 ay kadar sürdü tahminime BTK`nın kulağına bile gitmiştir.

Tüm bunların kısa ve öz anlamı şu ki; Yeni açıklar tekrar bulunacaktır , zaman konusunda birşey söylemek mümkün olmasada , GSM operatörlerinin gireceği yeni projeleri takip edip ana ve popüler olan hostları sürekli denetleyeceğiz tabi sadece bunlarda değil eskiden GPRS de olduğu gibi WAP ve MMS ağlarınıda sürekli takip edeceğiz bu tür projelere de her an girilebilir.

vtcybers@gmail.com
İlginize:  TTL Editör Yöntem Ayarı
Y
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özg...